Oliver Solberg ze wsparciem Skody Motorsport
Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
Rajd Monte – Carlo 2020 (OS14) – Neuville liderem w “generalce”!
Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty
Rajd Monte – Carlo 2020 – Sebastien Ogier liderem po ośmiu oesach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

Rajd Dakar 2018: Koolen zabrał głos w sprawie Sainza

fot. facebook/DakarRally

Kees Koolen, zawodnik startujący na quadzie, zagroził, że pozwie Carlosa Sainza do sądu. Powodem ma być incydent między dwoma uczestnikami Dakaru, za który Sainz otrzymał 10 minut kary. Według Koolena samochód Sainza miał uderzyć w jego quad i nie zatrzymać się w celu udzielenia pomocy. Hiszpański kierowca jest jednak innego zdania. Więcej na temat całej sprawy znajdziesz tutaj.

Poszkodowany uważa, że kara była zbyt łagodna.

Jestem biznesmenem i mam dostęp do wielu dobrych prawników (…). Jeśli nie nałożycie poważnych kar, dokonam pomiarów, kiedy wrócę do domu i złożę sprawę do sądu.

Jechałem może 20 km/h, a Peugeot osiągał 120/150/180 km/h. Możecie zobaczyć mój quad. Jest uszkodzony, a on (Sainz – przyp. red.) powiedział, że mnie nie uderzył. Jestem inżynierem mechaniki. Poproszę inżyniera 3D, aby wszystko dokładnie przeliczył. Ja myślę jednak, że potrzeba 1500 kg, aby odkształcić ten element, może 2000 kg.

Mam schowane uszkodzone części. Zrobiłem to, bo boję się, że ktoś mógłby je ukraść, a ja nic bym wtedy nie udowodnił. Przekażę je inżynierom, aby wyliczyli potrzebną siłę. Jeśli samochód uderzyłby mnie 20 cm bradzej z lewej, pewnie byłbym martwy

– mówił Koolen dla rekacji Autosportu.

Zawodnik ma także żal do Sainza, za to że Hiszpan nie zapytał czy nic mu się nie stało. Podobnie, według quadowca, zachowali się organizatorzy rajdu, którzy nie porozmawiali z nim przed podjęciem decyzji o nadaniu kary. Koolen podkreśla jednak, że sprawa nie dotyczy tylko Sainza.

Nie chodzi tylko o Carlosa. Myślę, że źle o tym mówić w ten sposób. Chodzi o całą sytuację. To jest przykład, że kierowcy samochodów powinni dbać o bezpieczeństwo. Jeśli ktoś jest w niebezpieczeństwie, pomagamy sobie nawzajem, a oni tego nie zrobili

– dodał.
Do Góry