57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Sordyl i Korzeniowski wygrywają rajd i mistrzostwa!
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: KRO, RO, KJS

W każdym wieku po sukces

W 25 letnim cyklu Kierowcy Roku Opolszczyzny startowało wielu kierowców z gminy Chrząstowice. W 2015 roku sukces odniósł kierowca Janusz Cebula jadący Audi Coupe Quattro. W całym cyklu wystartowało 148 załóg.

Pilotami Janusza Cebuli byli Grzegorz Berent oraz Marek Kaczmarczyk. W całorocznych Konkursowych Jazdach Samochodem załoga ta zajęła 3 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz klasie pojemnościowej piątej. Na dobre miejsce złożyły się: zwycięstwo w Nysie, drugie miejsce w Krapkowicach oraz trzecie miejsce w Namysłowie.

Tytuł wicemistrza rozstrzygnął się na 19 Świątecznym Pucharze Forda, na którym drugie miejsce w cyklu zapewniła sobie załoga z pobliskiego Nakła Mariusz Zmuda i Maria Małek jadący Subaru Imprezą. Pierwsze miejsce i tytuł Kierowcy Roku Opolszczyzny 2015 zdobył debiutujący Arkadiusz Lechoszest w załodze z Jackiem Spentanym, którzy również jechali Subaru Imprezą.

Niezłe wyniki Janusza są dobrą prognozą na triumf w cyklu Kierowca Roku Opolszczyzny 2016, który rozpocznie się już 10 kwietnia w Baborowie. Drugą rundą będzie Namysłowski Rajd Samochodowy 1 maja, a trzecią Rajd Festiwalowy, który odbędzie się w Opolu 4-5 czerwca.

Rzecznik prasowy: Stanisław Kozłowski
Do Góry