57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
57. Rajd Barbórka 2019 – Projekt E z Krzysztofem Hołowczycem i Manfredem Stohlem
Kajetan Kajetanowicz blisko przedłużenia współpracy z Lotosem. Celem mistrzostwo WRC 2 2020
57. Rajd Barbórka 2019 – Michał Chorbiński i Beata Borowicz debiutują w Subaru Imprezie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Kalle Rovanperä żałuje, że nie ma w zespole Latvali

Kalle Rovanpera, najmłodszy kierowca Toyoty w rozmowie z portalem iltalehti.fi mówi, że jest mu smutno z powodu braku Latvali w zespole.

Szkoda dla Jari-Mat. Jednak sam powiedział, że nadal chce prowadzić. Jari-Matti zawsze był jednym z najszybszych zawodników w World Series, chociaż nie miał teraz najczystszych sezonów, zwłaszcza ostatniego, powiedział Rovanperä.

Lubię Jari-Matti jako bardzo miłego i twardego kierowcę. Szkoda, że ​​nie pojedzie w przyszłym roku.” – powiedział Kalle.

Rovanperä, która służył w wojsku, wolałaby być członkiem zespołu razem z Latvalą. “Doświadczenie Jari-Matti Latvali jest tak przytłaczające, że powinienem otrzymać kilka dobrych wskazówek. Otrzymałem od niego już kilka cennych informacji. Ma ogromne doświadczenie w rajdach i od dawna jeździ na najwyższym poziomie” dodał Rovanperä.

Rovanperä jest przekonany, że nowa trójka Toyoty może mieć duże znaczenie w sezonie 2020. “Założę się, że mamy całkiem niezły skład na przyszły rok. Dobrze, że Sebastien dołączył do zespołu. On i Julien Ingrassia mają wiele umiejętności do przekazania zespołowi” – podsumował
Do Góry