WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
51. Rajd Festiwalowy 2020 odwołany
Prodrive zainteresowany pomocą w budowie respiratorów w Wielkiej Brytanii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Kajetanowicz i Szczepaniak w pełnym sezonie WRC 2 w Volkswagenie Polo GTI R5!

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wystartują w pełnym cyklu WRC 2, jadąc Volkswagenem Polo GTI R5! Pierwszym startem dla mistrzowskiej załogi będzie Rajd Korsyki.

Kajetan Kajetanowicz razem ze swoim zespołem – Lotos Rally Team długo trzymał rajdowych kibiców w niepewności. Warto było czekać, ponieważ spełnia się marzenie popularnego Kajto. Start w pełnym sezonie WRC. Oznacza to nowe wyzwania dla zespołu, nieznane odcinki specjalne oraz zupełnie pachnący nowością Volkswagen Polo GTI R5 z zespołu Baumschlager Rallye & Racing. Warto podkreślić, że Kajto bardzo dobrze odnajduje się w nowych dla siebie samochodach. Kajetanowicz wygrał aż pięć rajdów w swoim debiucie! Pierwszym startem w sezonie będzie Rajd Korsyki, nazywany jednym z najtrudniejszych rajdów asfaltowych na świecie. Polska załoga nie ma dużego doświadczenia w “Rajdzie 10 000 zakrętów”, ale nie oznacza to, że nie ma szans na dobry wynik.

Czy można marzyć? Trzeba. Czy warto wierzyć? Oczywiście. Czy wszystko się spełni? Tego nie wiem, ale jeśli do marzeń i wiary że się uda, dołożysz ciężką pracę – masz większe szanse niż ci, którzy tego nie zrobią. Proste? Jeśli tak, to działaj! Tak powiedziałem sobie wiele lat temu, a dzisiejszy dzień jest wspaniałą nagrodą! Wielkie marzenia, wielkie wyzwanie, wielkie wsparcie i wielkie podziękowanie. Właśnie spełnia się mój sen – pełny sezon w Mistrzostwach Świata. Wyzwanie rozpoczynamy od Rajdu Korsyki – zdecydowanie jednej z najtrudniejszych asfaltowych rund na świecie. Bardzo dziękuję za wsparcie, które niesie nam partner strategiczny – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Driving Experience i Pirelli. Bez Was byłyby tylko marzenia. Jestem wdzięczny zespołowi M-Sport Poland za ostatnie pięć wspaniałych lat i wspólne, wielkie sukcesy. Z całym zespołem LOTOS Rally Team postaramy się nie zawieść Was, naszych fanów i wszystkich Polaków. Jak to zrobimy? Nieustająco będziemy marzyć, wierzyć i ciężko pracować” – mówi Kajetan Kajetanowicz

“Rajdy samochodowe są dla LOTOSU, producenta paliw i olejów silnikowych, naturalnym kierunkiem sponsoringowym. Cieszymy się, że to Kajetan Kajetanowicz będzie nadal reprezentował naszą markę w tym niezwykłym i wymagającym sporcie. To najpopularniejszy polski kierowca rajdowy, wielokrotny mistrz Polski oraz Europy. Po ubiegłorocznym, debiutanckim sezonie w WRC2 udowodnił, że jest gotowy na więcej. Wierzymy, że cenne doświadczenie zebrane podczas czterech rajdów zaprocentuje w tym roku i pozwoli zdobyć załodze LOTOS Rally Team miejsce na podium. Start w pełnym cyklu rajdów WRC2 to na pewno duże wyzwanie. Natomiast dobrze wiemy też, jak bardzo pracowity i zdeterminowany jest zarówno Kajto, jak i cały jego zespół. To, że możemy go wspierać w tym kolejnym sezonie to dla nas wielki zaszczyt” – podkreśla Jarosław Wittstock, wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS S.A. ds. korporacyjnych.

Foto.: www.kajto.pl
Do Góry