51. Rajd Festiwalowy 2020 odwołany
Prodrive zainteresowany pomocą w budowie respiratorów w Wielkiej Brytanii
Pięć biegów w samochodach WRC od 2022 roku
Marcin Stefanik: “Tak naprawdę chciałem jeździć na motorze crossowym, a dopiero na drugim miejscu były rajdy” – wywiad
ERC: Rajd Wysp Kanaryjskich 2020 ostatnią rundą sezonu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Kajetanowicz rezygnuje ze startu w Rajdzie Chile. Powodem są problemy z zawieszeniem w Polo R5

Kajetan Kajetanowicz poinformował na swojej stronie o wycofaniu się ze startu w Rajdzie Chile. Decyzja ma charakter strategiczny, ponieważ problemy z zawieszeniem w Volkswagenie Polo R5 pozbawiły szans polskiej załogi na dobry wynik w Rajdzie Argentyny i są wynikiem prawdopodobnie wady fabrycznej niemieckiej rajdówki.

Nie oznacza to jednak skrócenia programu startów Polaków w WRC. W miejsce Rajdu Chile pojawi się inna impreza, na której zobaczymy załogę Lotos Rally Team. Kajetan Kajetanowicz jest również spokojny o swoje tempo na odcinkach specjalnych, podkreślając że są w wyjątkowo dobrej formie.

“Niestety jestem zmuszony do podjęcia wyjątkowo trudnej decyzji o wycofaniu zgłoszenia z kolejnej rundy Mistrzostw Świata w Chile. Po Rajdzie Argentyny zespół wraca do Polski. Zadecydowałem, że wystartujemy w jednym z kolejnych rajdów w momencie, gdy producent samochodu zapewni bezpieczne i trwałe rozwiązania rzeczywistych problemów. Nasz zaplanowany kalendarz WRC nie zmniejszy się i w zastępstwie wybiorę inny rajd. Jestem odpowiedzialny za każdego członka zespołu oraz zależy mi na zaufaniu moich partnerów, jakim zostałem obdarzony. Wiem, że jesteśmy w wyjątkowo dobrej formie i jak pokazał Rajd Korsyki i Argentyny mamy świetne tempo, ale już dawno przestałem myśleć o rajdach tylko w kontekście realizacji swoich marzeń. Zapewniam kibiców LOTOS Rally Team, że nic się nie zmieniło – jesteśmy i będziemy gotowi do walki, bo trudne sytuacje, jak wiecie, zamieniamy w motywację. Dziękuję, że jesteście” – podsumował trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy, Kajetan Kajetanowicz.
Do Góry