Julien Ingrassia – “jazda po asfalcie jako pilot jest dużo trudniejsza” – wywiad
Rajd Hiszpanii 2019 – rywalizacja na siedemnastu odcinkach specjalnych
Citroen wystawi trzy samochody w Australii
Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Kajetanowicz: nasze ryzyko się opłaciło

Wymarzone drugie miejsce, 11 oesów ukończonych na podium w tym aż 3 wygrane, a także 30 zdobytych punktów i oszałamiająca średnia prędkość – 123,3 km/h, a to wszystko w debiucie na zdumiewająco szybkich szutrach. Taki jest bilans załogi LOTOS Rally Team w 6. rudzie europejskiego czempionatu. Te liczby nie kłamią – Kajetanowicz i Baran w swoim pierwszym występie w Rajdzie Estonii byli absolutną rewelacją tych zawodów. Na najszybszych drogach Europy – szalonych odcinkach specjalnych wytyczonych między licznymi jeziorami południowo-wschodniej Estonii, załoga LOTOS Rally Team zaprezentowała wszystkie cechy, jakie są potrzebne, by skutecznie rywalizować na tych trasach. Polacy nie tylko dotrzymywali tempa zawodnikom, którzy mają za sobą wiele startów w tych zawodach, lecz przez cały rajd bili się z mistrzem Estonii o zwycięstwo.

Dzięki fantastycznemu występowi w 6. rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy, zawodnicy LOTOS Rally Team powrócili na fotel liderów cyklu. Kajetanowicz jest także na najlepszej drodze do obrony tytułu Szutrowego Mistrza Europy, który wywalczył w sezonie 2014. W punktacji FIA ERC Gravel Master Polak ma już 34 punkty przewagi nad drugim Craigiem Breenem.

Kajetan Kajetanowicz: Trudno wyrazić słowami jak bardzo jesteśmy szczęśliwi, jak bardzo jesteśmy zadowoleni. Miejsce na podium było moim marzeniem przed naszym pierwszym startem w Estonii. To niebywałe, że potrafiliśmy wygrywać odcinki specjalne z całą czołówką Estonii i Mistrzostw Europy. LOTOS Rally Team wykonał tytaniczną pracę przed i w trakcie tego rajdu. Dzięki temu mogłem tak szybko jechać tym samochodem i tak bardzo mu zaufać, choć czasami nie byłem pewien czy się uda. Rozmawiałem z ludźmi, którzy bardzo dobrze znają miejscowych kierowców i tutejsze warunki. Oni wiedzą, że debiutantom bardzo trudno odnieść sukces w tych zawodach. Wiedzą też, że na tych odcinkach trzeba tak mocno ryzykować. Nasze ryzyko się opłaciło. Jesteśmy liderami Rajdowych Mistrzostw Europy. Przez kilka najbliższych dni możemy spać spokojnie. 🙂 Zasłużyliśmy na chwilę odpoczynku, ale potem mocno bierzemy się do roboty. Chcemy dobrze wykorzystać nadchodzące tygodnie i pracować jeszcze ciężej, ponieważ mamy jeszcze dużo do zrobienia w Mistrzostwach Europy. 🙂

Jarek Baran: To były wyjątkowo szybkie dwa dni tegorocznych mistrzostw Europy. Średnie prędkości na estońskich odcinkach są niewiarygodne i w takich warunkach drobne detale mają ogromne znaczenie. Mieliśmy bardzo dobre tempo i nie popełnialiśmy błędów. To kolejny dobry rajd dla Lotos Rally Team.

Klasyfikacja Rajdowych Mistrzostw Europy po Rajdzie Estonii:
1. Kajetan Kajetanowicz (Polska) 133 pkt.
2. Craig Breen (Irlandia) 128 pkt.
3. Aleksiej Łukjaniuk (Białoruś) 82 pkt.
4. Robert Consani (Francja) 55 pkt.
5. Siim Plangi (Estonia) 42 pkt.
6. Bruno Magalhaes (Portugalia) 38 pkt.
7. Freddy Loix (Belgia) 35 pkt.
8. Jaromir Tarabus (Czechy) 34 pkt.

Klasyfikacja FIA ERC Gravel Master po Rajdzie Estonii:
1. Kajetan Kajetanowicz (Polska) 188 pkt.
2. Craig Breen (Irlandia) 154 pkt.
3. Aleksiej Łukjaniuk (Białoruś) 116 pkt.

Starty Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS – a także i CUBE.ITG i Driving Experience. Szczegółowe informacje dotyczące Kajetana Kajetanowicza i zespołu są dostępne na stronach www.lotosrallyteam.pl oraz www.kajto.pl, a także na: www.facebook.com/EmocjeDoPelna i www.facebook.com/KajetanKajetanowicz.
Do Góry