51. Rajd Festiwalowy 2020 odwołany
Prodrive zainteresowany pomocą w budowie respiratorów w Wielkiej Brytanii
Pięć biegów w samochodach WRC od 2022 roku
Marcin Stefanik: “Tak naprawdę chciałem jeździć na motorze crossowym, a dopiero na drugim miejscu były rajdy” – wywiad
ERC: Rajd Wysp Kanaryjskich 2020 ostatnią rundą sezonu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak kończą sezon na drugim miejscu w WRC 2!

Oficjalna informacja organizatora Rajdu Australii o odwołaniu ostatniej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata, zapewnia Kajetanowi Kajetanowiczowi i Maciejowi Szczepaniakowi drugie miejsce w WRC 2.

Kajetan Kajetanowicz jest zadowolony z występów w sezonie. Jak sam podkreślił na swoim oficjalnym fanpage’u były też momenty trudne, ale ostatecznie było warto!

Kochani, FIA została zmuszona do odwołania Rajdu Australii, ze względu na żywioł, który panuje obecnie na kontynencie. Od wielu dni trwa walka z pożarami, co zagraża bezpieczeństwu. Nasza walka w październikowym Rajdzie Hiszpanii zapewniła nam awans na 2 pozycję w kategorii WRC2. Był to ostatni rajd, w którym planowaliśmy wystartować, dlatego też oczekiwaliśmy na ostateczne wyniki z Australii. Teraz wiemy, że na tej pozycji kończymy oficjalnie tegoroczne zmagania w Rajdowych Mistrzostwach Świata. To był piękny, ale i bardzo trudny sezon. Mimo wielu przeciwności ten sezon przebiegł po naszej myśli. Ścigaliśmy się w miejscach, które odwiedzaliśmy po raz pierwszy, nie znając tras, ani nie wiedząc, co może nas czekać. Mimo to dziś wiem, że było warto! Chciałbym podziękować mojej rodzinie, zespołowi, kibicom i partnerom za wsparcie i aktywny udział wraz ze mną w spełnieniu tego marzenia! To było niesamowite przeżycie. Przesyłam jednocześnie słowa wsparcia poszkodowanym w pożarach w Australii. Mam nadzieję, że walka z żywiołem szybko dobiegnie końca. ” – napisał Kajetan Kajetanowicz

Fot. Snopkowski Art
Do Góry