Toyota zaprezentuje rajdowego Yarisa z napędem na przednią oś podczas Tokyo Auto Salon 2020
Skoda wycofuje się z WRC
Ott Tanak oczekuje walki w Hyundaiu na zdrowych zasadach
Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rallycross

Kaczmarski w rallycrossowej mekce

W nadchodzący weekend Martin Kaczmarski wystartuje w kolejnych zawodach Mistrzostw Świata FIA Rallycross. Będą to wyścigi w mekce rallycrossu, czyli w angielskim Wootton na legendarnym torze Lydden Hill.

Tor Lydden Hill w Wootton w Wielkiej Brytanii to święte miejsce dla zawodników i kibiców rallycrossu. To właśnie w tym miejscu, jeszcze w latach 60-tych, narodziła się ta dyscyplina motorsportu, kiedy to producent telewizyjny Robert Reed oraz osobistość świata wyścigów Bud Smith zorganizowali wyścig na zamkniętym torze i na mieszanej nawierzchni asfaltowo-szutrowej.

To będzie moja druga wizyta na Lydden Hill i emocje na pewno ponownie będą niesamowite. Każdemu kierowcy ze stawki szczególnie zależy na osiągnięciu tu jak najlepszego wyniku. Można powiedzieć, że w tym miejscu wszystko się zaczęło jeśli chodzi o rallycross. Do tego tor sam w sobie jest wyjątkowy. Jest niezwykle szybki, dynamiczny, dochodzi tu to wielu wyprzedzeń i kontaktów pomiędzy samochodami. Jest też jedno miejsce, gdzie można porządnie wybić się w powietrze. Jest więc naprawdę widowiskowo

– wyjaśnia Martin Kaczmarski.

W klasyfikacji generalnej World RX prowadzi aktualny mistrz Świata, Mattias Ekstrom w Audi, który jest goniony przez dwóch kierowców Volkswagena, Johana Kristofferssona i Pettera Solberga. Na 4. i 5. miejscu plasując się kolejno Timmy Hansen i Sebastien Loeb. Martin Kaczmarski znajduje się obecnie na 20. miejscu.

W tym roku konsekwentnie pracuję nad skracaniem dystansu do czołówki wykorzystując wszystko, co tylko mogę. Mam świadomość pewnych ograniczeń: muszę się jeszcze otrzaskać i wyrobić regularność, startuję w prywatnym zespole przez co rywalizacja z czołówką z zespołów fabrycznych jest jeszcze trudniejsza, ale i tak robimy odczuwalne postępy. Staram się startować jak najczęściej, zarówno w mistrzostwach Świata jak i Europy i to zaprocentuje

– dodaje Kaczmarski.

Zawody na torze Lydden Hill odbędą się w dniach 27-28 maja. Relację z wyścigów będzie można obejrzeć na żywo na kanale YouTube FIA World Rallycross Championship oraz w Polsacie Sport Extra w niedzielę, 28 maja o 20:00.
Do Góry