57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
57. Rajd Barbórka 2019 – Projekt E z Krzysztofem Hołowczycem i Manfredem Stohlem
Kajetan Kajetanowicz blisko przedłużenia współpracy z Lotosem. Celem mistrzostwo WRC 2 2020
57. Rajd Barbórka 2019 – Michał Chorbiński i Beata Borowicz debiutują w Subaru Imprezie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rallycross

Kaczmarski osiemnasty na Hockenheimring

Martin Kaczmarski, jedyny Polak w stawce Mistrzostw Świata FIA Rallycross, nabiera tempa. W rozegranych w mijający weekend zawodach na niemieckim Hockenheimring był 18. i do awansu do półfinałów zabrakło mu 15 punktów.

Zawody na słynnym torze Hockenheimring były drugim startem w karierze Kaczmarskiego w mistrzostwach świata. Brak doświadczenia nie przeszkadza jednak polskiemu kierowcy w osiąganiu naprawdę niezłych wyników. W trakcie czterech sesji kwalifikacyjnych zajmował kolejno 16., 15., 14. i 18. miejsce w klasyfikacji generalnej, a podczas trzeciej sesji osiągnął trzeci czas okrążenia w całej stawce. Do awansu do półfinałów zabrakło 15 punktów.

Martin Kaczmarski:

Dzięki rywalizacji ze światową czołówką coraz lepiej widzę, gdzie i czego mi brakuje i staram się nad tym pracować. W Niemczech tempo było naprawdę dobre i co ważne równe. Nie awansowałem do półfinałów, ale w kwalifikacjach udało mi się wedrzeć do najlepszej 15. oraz wyprzedzić kilku utytułowanych kierowców z zespołów fabrycznych jak Petter Solberg czy Kevin Hansen. Przede mną wciąż sporo pracy, ale uwielbiam tego typu ściganie i wierzę, że dzięki regularnym startom w tym sezonie konsekwentnie będę wspinał się w tabeli.

Zawody Mistrzostw Świata FIA Rallycross w Hockenheim wygrał lider klasyfikacji, Mattias Ekstrom w Audi S1, przed Johanem Kristofferssonem w Volkswagenie Polo GTI i Timmy Hansenem w Peugeocie 208. Martin Kaczmarski w Fieście ST RX ostatecznie uplasował się na 18. miejscu.

Wiem, że walka z zespołami fabrycznymi jest nierówna, ale mam też swoje ambicje i będę starał się już w tym sezonie o awans do półfinałów. World RX traktuję jednak jako wieloletni projekt, którego celem jest stałe zagoszczenie w czołówce

dodaje Kaczmarski.

Kolejne zawody World RX już w najbliższym tygodniu w dniach 12-14 maja na torze Circuit Jules Tacheny w belgijskim Mettet. Będzie to czwarta runda cyklu w sezonie 2017, a trzeci start dla Kaczmarskiego.
Do Góry