“Jestem dumna i zadowolona z rezultatów” – wywiad z Magdaleną Misiarz
Znalezienie zastępstwa dla Rajdu Chile 2020 nadal możliwe
ADAC Opel e-Rally Cup z 20 elektrycznymi Oplami Corsa
Oczekujemy na najnowszą generację samochodów Rally 3
Toyota zaprezentuje rajdowego Yarisa z napędem na przednią oś podczas Tokyo Auto Salon 2020
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rallycross

Kaczmarski ponownie w Euro RX

Martin Kaczmarski, po czterech z rzędu startach w mistrzostwach Świata rallycross, ponownie wystartuje w zawodach mistrzostw Europy. Będą to wyścigi na norweskim torze Lankebanen w Hell już w nadchodzący weekend.

Polski kierowca w sezonie 2017 realizuje intensywny, rallycrossowy program łączący starty w mistrzostwach Świata z mistrzostwami Europy. Celem jest zdobywanie możliwie najbogatszego doświadczenia i stopniowe wspinanie się w klasyfikacji.

W Norwegii zaliczę pierwszy start w mistrzostwach Europy od początku kwietnia. W międzyczasie sporo jeździłem w mistrzostw Świata i wierzę, że wiedza i doświadczenie wyniesione z tych zawodów zaprocentują. W Euro RX udawało mi się już regularnie awansować do półfinałów, może więc nadszedł czas na finał i jakieś podium

mówi Martin Kaczmarski.

Obok Kaczmarskiego w klasie Euro RX Supercar wystartuje 32 innych zawodników, w tym m.in. Robin Larsson, Magda Andresson, Tommy Rustad, Alexander Hvaal, Henning Solberg, Rene Muennich, Thomas Bryntesson czy Anton Marklund. Czyli kierowcy, którzy nie raz już udowodnili swoją wartość awansując nawet do finałów zawodów mistrzostw Świata.

Obsada w tym roku jest wyjątkowo szeroka i silna. Tor Lankebanen jest z kolei mocno specyficzny, gdyż pierwszą jego połowę stanowi zjazd, a drugą podjazd. Jest więc bardzo zróżnicowany, jeśli chodzi o wysokość. Do tego ma długie proste, które stawiają duże wymagania przed samochodem i wymagają bardzo precyzyjnych ustawień. Nie byłbym jednak sobą, gdybym nie miał dużego apetytu i uważam, że jestem gotowy, aby znaleźć się w najlepszej szóstce w zawodach Euro RX

dodaje Kaczmarski.
Do Góry