Rajd Australii 2019 odwołany!
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak kończą sezon na drugim miejscu w WRC 2!
Anna Gańczarek-Rał- “najbardziej jestem zadowolona, gdy widzę swój progres” – wywiad
Ekstremalny finisz Abarth Rally Cup – Dariusz Poloński i Łukasz Sitek wicemistrzami Europy!
Habaj i Dymurski na trzecim miejscu w rajdowych mistrzostwach Europy
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Kacper Wróblewski i Jacek Spentany przed domową rundą

Rajd Śląska to już czwarta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na starcie nie zabraknie Kacpra Wróblewskiego i Jacka Spentanego w Peugeocie 208 R2. Czy podobnie jak podczas poprzednich imprez walka w klasyfikacji generalnej 2WD dostarczy kibicom emocji do ostatniego kilometra rywalizacji?

Kacper Wróblewski:

Poprzedni rajd był dla nas bardzo pechowy ale musimy zapomnieć o tym feralnym wydarzeniu. Skupiamy się już na Rajdzie Śląska. Mimo, że ta runda jest naszą domową to niestety nie daje nam to przewagi. Nie znam tych odcinków jakoś dobrze. Widziałem je po raz pierwszy w zeszłym roku podczas zapoznania z poprzednią edycją imprezy. Z pewnością nie są to klasyczne odcinki Rajdu Wisły, na których kiedyś szaleliśmy Renault Clio ale najważniejsze dla nas jest to, że możemy zdobyć kolejne doświadczenie i zrobić cenne kilometry.

Na pewno cieszymy się, że w ogóle pojawimy się na starcie. Tutaj ogromne podziękowania dla stajni Rallytechnology, która po incydencie na poprzednim rajdzie, sprawnie i szybko przygotowała nam samochód. Stoimy przed kolejną szansą pokazania się z dobrej strony i mam nadzieję, że walka w „ośkach” dalej będzie najgorętszym tematem wśród kibiców i nie tylko. Dlatego też ważna dla nas będzie równa i skuteczna jazda oraz oczywiście zdobycie kolejnych punktów.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do kibicowania przy trasie! W końcu tylko raz w roku mamy szansę pojechać  na Śląsku za co bardzo dziękujemy naszym partnerom, którymi są: Wirtualna Polska, eSky Polska, Rallytechnology oraz radio RMF FM.

Jacek Spentany:  

Rajd Śląska to dość młoda impreza organizowana w okręgu katowickim. Swój debiut w RSMP miała w zeszłym roku. Wcześniej przez lata Automobilklub Śląski był organizatorem wspomnianego przez Kacpra Rajdu Wisły, który w 2015 roku  ostatni raz liczony był w ramach mistrzostw Polski. Od tamtej pory  czekaliśmy na zorganizowanie rajdu tej rangi na trasach Śląska lub Podbeskidzia. Zrobił to Automobilklub Ziemi Tyskiej, przystępując z nową imprezą znaną wcześniej z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska jako Rajd Mikołowski. Cieszy też to, że jest to po wielu latach jedyna nowa runda w kalendarzu RSMP i że po swoim zeszłorocznym debiucie dalej się w nim utrzymała. Stąd w pierwszej kolejności gratulacje dla organizatora i sędziów Okręgu Katowice pracujących na ten sukces oraz tych, którzy będą ciężko pracować na trasie podczas rywalizacji i w tym roku.

Sportowo czuję się wspaniale bo to moja domowa runda! Tu na Śląsku, w Gliwicach i innych miastach zaczynałem przygodę od KJS, pracowałem jako sędzia, poznałem mnóstwo osób, dzięki którym startuję w rajdach i czerpię z tego wielką radość. Od strony sędziego staram się z OKSS, aby rajdy pozostały na Śląsku m.in. przez cykl RSMŚl, gdzie regularnie startuję z Mateuszem Gołkiem. Z uwagi jednak na połączenie RSMP i RSMŚl w ramach Rajdu Śląska na prawym u Mateusza zastąpi mnie Radek Ćwięczek, a ja będę miał po raz kolejny przyjemność zasiąść u Kacpra. Były znaki zapytania czy w ogóle pojedziemy tutaj, ale startujemy więc radość jest niesamowita!

Cieszymy się ogromnie bo mamy na Śląsku i Podbeskidziu wielu znajomych, fanów więc będzie nam niezmiernie miło widzieć ich na trasie, wiedząc jak mocno nam kibicują i cały czas trzymają kciuki. Pozostaje nam tylko spotkać się na mecie w Żorach – mam nadzieję, że z dobrym wynikiem, a wtedy z przyjemnością zostanę dłużej na Śląsku i kto wie – może nawet do późnych godzin! Do zobaczenia na trasie i udanego rajdu dla zawodników oraz przede wszystkim dla organizatora.

Wszystkich kibiców RSMP zapraszamy już w piątek 29 czerwca od godziny 19:00 na Stadion Śląski w Chorzowie. Tutaj odbędzie się ceremonia startu. Następnie zawodnicy udadzą się do Mikołowa na pierwszy miejski odcinek specjalny, po czym wrócą pod stadion, gdzie zakończą piątkowe zmagania nocnym oesem. Sobota to już siedem odcinków specjalnych, w tym m.in. Bzie czy Chybie. Meta rajdu usytuowana będzie na rynku w Żorach. Łącznie zawodnicy przejadą 112 km oesowych.
Do Góry