“Jestem dumna i zadowolona z rezultatów” – wywiad z Magdaleną Misiarz
Znalezienie zastępstwa dla Rajdu Chile 2020 nadal możliwe
ADAC Opel e-Rally Cup z 20 elektrycznymi Oplami Corsa
Oczekujemy na najnowszą generację samochodów Rally 3
Toyota zaprezentuje rajdowego Yarisa z napędem na przednią oś podczas Tokyo Auto Salon 2020
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Już wkrótce Rajd Oświęcimski!

Po odwołaniu Rajdu Czechowickiego czwartą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska stanowić będzie druga edycja Rajdu Oświęcimskiego – tym razem w nazwie gościć będzie także Stalmark, główny sponsor zawodów, czyli oświęcimska firma zajmująca się produkcją kotłów CO. Po ogłoszeniu startu przez Zbigniewa Gabrysia rajd zapowiada się niezwykle interesująco, dlatego przypominamy zawodnikom, że termin zgłoszeń mija już 15. sierpnia (sobota), o godzinie 23:59.

Same zawody odbędą się w dniach 21-22 sierpnia na dwóch malowniczych oesach, pokonywanych trzykrotnie. Bazą rajdu będzie okazały gmach Zespołu Szkół Towarzystwa Salezjańskiego w okolicach oświęcimskiego rynku. Na rynku również tradycyjnie zawodom towarzyszył będzie MOTOpiknik który rok temu przyciągnął spore ilości miłośników motoryzacji. Długość odcinków specjalnych wynosi 29,1km, a pojemność trasy wynosi 90. załóg.

Rajd ruszy o 9:00 z oświęcimskiego Rynku. Na 9:43 zaplanowano próbę Inwałd Park (4,6km), a na 10:38 odcinek Jawiszowice (5,1km). Próby zostaną powtórzone odpowiednio o 12:36 i 13:31 oraz o 15:29 i 16:24. Ceremonia mety (także na Rynku w Oświęcimiu) rozpocznie się o 17:24.

W ubiegłorocznej edycji najszybsi okazali się Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz (Ford Fiesta R5), którzy zwyciężyli w klasie Gość. Stawkę RSMŚl wygrał duet Piotr Baran i Michał Paciej (Honda Civic), pokonując o 1,8s Łukasza Pieniążka z Ryszardem Ciupką (Honda Civic Type-R) i o 1,9s Adriana Jurasza z Pawłem Pochroniem (Renault Clio).

Przed zawodami w cyklu mistrzostw Śląska prowadzi Jakub Szewczyk, który po wygraniu dwóch ostatnich rund ma już na swoim koncie 65 punktów. 24 oczka za nim plasuje się Jakub Lesiak (41 punktów), 26 punktów ma Michał Kwieciński, 25 Szymon Cieślak. Dalej sklasyfikowani są: Krzysztof Borowiecki (21), Michał Różycki (19), Piotr Marciniak (18), Adrian Jurasz (16). Po 12 mają Piotr Baran i Damian Kostka.
Do Góry