57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
57. Rajd Barbórka 2019 – Projekt E z Krzysztofem Hołowczycem i Manfredem Stohlem
Kajetan Kajetanowicz blisko przedłużenia współpracy z Lotosem. Celem mistrzostwo WRC 2 2020
57. Rajd Barbórka 2019 – Michał Chorbiński i Beata Borowicz debiutują w Subaru Imprezie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Jari Matti Latvala planuje pięć startów w WRC 2020

Portal autosport.com informuje, że Jari Matti Latvala ma zapewniony start w Rajdzie Szwecji i Finlandii 2020 za kierownicą Toyoty Yaris WRC. Rozważa się powołanie drugiego zespołu opartego o Toyotę.

Portal wspomina o tym iż Latvala podzielił się z nimi informacjami na temat przyszłorocznych planów. Okazuje się, że w grę wchodzą przynajmniej dwa starty. Rajd Szwecji oraz Rajd Finlandii za kierownicą Toyoty Yaris WRC. Jari zamierza skompletować budżet na więcej występów w WRC. Sardynia, Portugalia, Wielka Brytania i w marzeniach Nowa Zelandia, to cel Fina na przyszły sezon. Taki rozwój sytuacji może skłonić zarząd Toyoty do powołania satelickiego zespołu, w którym rywalizowałby wspólnie z Takamoto Katsutą.

Mogę potwierdzić te dwa rajdy” – wspomniał portalowi Autosport Latvala. “Pracuję nad dalszym wsparciem na Sardynię, Portugalię i Wielką Brytanię. Gdybym miał mówić o marzeniach, również Nowa Zelandia, ale ona jest zbyt droga. Dla mnie bardzo ważne jest, żeby kontynuować starty w przyszłym roku. Ten sezon był dla mnie trudny, również w życiu prywatnym. Przyszły rok postrzegam bardziej jako przerwę niż zatrzymanie się. Mam teraz 34 lata i nadal uważam, że jeszcze kilka lat przede mną. Tak jak powiedziałem, chcę jechać w przyszłym roku. Może warto dołączyć do Katsuty w drugim zespole i spróbować zdobyć kilka punktów. Zrobiłem to już w mojej karierze, kiedy byłem w zespole Stobbart i walczyliśmy z Subaru o trzecie miejsce w 2007 roku” – podsumował Jari Matti Latvala
Do Góry