Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Jan Kopecký i Pavel Dresler wracają do Rajdowych Mistrzostw Świata

Zespół ŠKODA Motorsport na zbliżającym się Rajdzie Włoch będzie reprezentowała załoga Jan Kopecký i Pavel Dresler. Po wygraniu wszystkich trzech tegorocznych rund Rajdowych Mistrzostw Czech (MČR), czeski duet powraca w modelu FABIA R5 na trasy Rajdowych Mistrzostw Świata. Kopecký i Dresler obecnie zajmują ósmą pozycję w klasyfikacji WRC 2, gdzie ŠKODA niepodzielnie rządzi od października 2016 roku. Czeski zespół w Sardynii celuje w już dziesiąte z rzędu zwycięstwo w WRC 2.

W tym sezonie załoga Kopecký / Dresler startowała w rundach WRC 2 w Monte Carlo (2. miejsce w kategorii i 8. w klasyfikacji generalnej) oraz w Rajdzie Korsyki, gdzie pech stanął im na drodze do finiszu na podium. W dwóch poprzednich edycjach Rajdu Sardynii zawodnicy ŠKODY zajmowali w WRC 2 drugie miejsce, teraz celują w zwycięstwo. „Rajd Sardynii to mój pierwszy rajd szutrowy w tym sezonie. Przed startem odbyłem bardzo udane testy i już nie mogę się doczekać, by poprowadzić ŠKODĘ FABIA R5 na tych bardzo przyjemnych odcinkach” – powiedział Jan Kopecký.

Jan i Pavel pokazali na dwóch poprzednich Rajdach Sardynii świetną formę, więc w tym roku są na najlepszej pozycji, by sięgnąć po zwycięstwo” – twierdzi szef ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek. Fabryczna ekipa z Republiki Czeskiej będzie musiała stawić czoła silnej konkurencji ze strony prywatnie zgłoszonej ŠKODY FABIA R5 załogi norweskich juniorów Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen. Dwudziestoletni Veiby dowiódł już swojej klasy, wygrywając w tym roku drugą rundę Rajdowych Mistrzostw Azji i Pacyfiku FIA APRC w Australii.

Na rajd, który odbędzie się we włoskiej Sardynii składa się w tym roku dziewiętnaście odcinków specjalnych, prowadzących po 312 kilometrach spalonych słońcem dróg z piachu i żwiru. Do Rajdu Sardynii ŠKODA utrzymuje nieprzerwane pasmo dziewięciu zwycięstw w WRC 2. Zaczęło się ono w październiku 2016 roku, gdy czeski samochód wygrał w Rajdzie Hiszpanii. Z ostatnich siedemnastu rund WRC 2 ŠKODA wygrała szesnaście.
Do Góry