Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: AB CUP i BMW-Challenge, RO, KJS

Imponująca inauguracja w Toruniu!

Ponad 80 kierowców zgłosiło się do I rundy AB CUP i RajdowySklep.pl BMW-Challenge. Lista uczestników robi wrażenie! Czy toruńska runda przejdzie do historii rekordów? Zgłoszenia trwają do 16 kwietnia.

– Do zawodów został tydzień i wszyscy w Automobilklubie Bydgoskim czujemy już ciśnienie. Lista zgłoszeń wygląda imponująco – jest na niej ponad 80 zawodników, z czego ponad 50 – to kierowcy BMW. Bardzo nas cieszy, że tyle osób chce brać udział w rywalizacji i zabawie. Jest to też dla nas ogromne wyzwanie, bo priorytetem zawsze była organizacja zawodów dla zawodników i przygotowanie maksymalnie dużo jazdy za minimalne koszty. Odradza się klasa SPORT, kwitnie klasa HOBBY i Start&Finish, klasa SPRINT na bardzo wysokim poziomie, a wiemy, że w klasie OPEN będzie w tym roku kilka niespodzianek… Wprowadziliśmy tez nową klasę w AB CUP – klasę S2000 i już teraz możemy stwierdzić, że była to bardzo dobra decyzja. Czego więcej potrzeba by rallysprintowy weekend był udany… (uśmiech).

– Dla tych, którzy chcą się rozjeździć po długiej przerwie, przygotowaliśmy trening – 15 kwietnia w godzinach 14.00 – 17.30, również na toruńskim poligonie. Postaramy się zrobić wszystko byście wyjechali z Torunia z uśmiechem na twarzy – opowiada Jacek Kociszewski, organizator cyklu.

2016 RS BMWCh colorInauguracyjna runda zostanie zorganizowana w sobotę, 16 kwietnia, w Toruniu. Teren przy ul. Generała Andersa, gdzie rywalizować ze sobą będą uczestnicy, wpisany jest już w historię cyklu – starty na poligonie z nawierzchnią płyt betonowych, pokrytych miejscami „syfem” i z większością zakrętów 90 stopni – to już tradycja.

Harmonogram zawodów:
8:00 – 9:30 – przyjmowanie zgłoszeń
8:30 – 9:45 – odcinek testowo-treningowy
10:00 – odprawa z uczestnikami
10:30 – przejazd zapoznawczy i start pierwszego zawodnika do I próby
ok. 18:00 – zakończenie imprezy
Ok. 30 minut po przyjeździe na metę ostatniego uczestnika nastąpi ogłoszenie wyników prowizorycznych, a po dalszych 15 minutach wręczenie nagród honorowych.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej.

Lista zgłoszeń

Automobilklub Bydgoski przygotował PROMOCJĘ dla kierowców urodzonych po 01.01.1994r. – wpisowe do klasy HOBBY wynosi 50 zł. Dla pozostałych uczestników wpisowe wynosi 250 zł.

Regulamin sportowy i uzupełniający oraz szczegółowe informacje dotyczące I rundy AB CUP i RajdowySklep.pl BMW-Challenge znajdziecie na stronie www.abcup.com.pl lub www.bmw-challenge.pl oraz na Fan Page’u.

Ogólnopolski Rallysprint wspiera firma Racing Tires oraz RajdowySklep.pl.

You may also like
Do Góry