Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

i20 Coupe WRC w Rajdzie Estonii

fot. facebook/hyundaimotorsport

Hayden Paddon i Sebastian Marshall wystartują w Shell Helix Rally Estonia 2018 – poinformowali dziś organizatory rajdu. Impreza odbędzie się na szutrowych drogach w południowej Estonii i trwać będzie od 13 do 15 lipca. Załoga wykorzysta topowe auto Hyundaia – i20 Coupe WRC. Po raz pierwszy w tych zmaganiach weźmie udział Paddon. Marshall natomiast startował już tutaj w 2011 roku.

Alain Penasse, menadżer zespołu:

Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w Rajdzie Estonii w tym roku z Haydenem i Sebem. Widzieliśmy w przeszłości inne zespoły rywalizujące tutaj jako test przed Rajdem Finlandii i wydawało się, że działa to całkiem dobrze. W tym roku więc postanowiliśmy pójść za tym dobrym przykładem i dołączyć do zmagań jednym z naszych samochodów – i20 Coupe WRC.

Drogi w Estonii są szybkie i faliste. Jestem pewien, że jest to idealna impreza, aby przygotować się do naszego wyjazdu na WRC w Finlandii kilka tygodni później. Widzowie są także bardzo zapalonymi i wielkimi fanami rajdowymi, więc wspaniale będzie dać im trochę rozrywki – jestem pewien, że będą się dobrze bawić oglądając nasz samochód WRC!

Hayden Paddon:

Naprawdę nie mogę się doczekać rajdu w Estonii w lipcu. Zawsze uważnie śledziłem zmagania w poprzednich latach i bardzo podobały mi się faliste trasy, które są moim ulubionym typem. Będzie to również świetne przygotowanie do Rajdu Finlandii i wykorzystamy tę okazję jako testy, ale w warunkach konkurencji. Wspaniale będzie także zabrać nasz samochód WRC na Rajd Estonii. To bardzo szybka impreza i jestem pewien, że widzowie będą się cieszyli, widząc nas w akcji.

Urmo Aava, dyrektor Shell Helix Rally Estonia:

Start zespołu Hyundai Motorsport w naszym rajdzie to wielki zaszczyt. Wierzymy, że możemy zaoferować im dobre warunki, ponieważ zamierzają wykorzystać Shell Helix Rally Estonia w ramach przygotowań do Rajdu Finlandii. Naszym celem organizując rajd, jest bezpieczeństwo i innowacja. Sądzę, że zespoły z serii WRC oczekują tego. Jestem pewien, że Hayden i Seb będą cieszyć się estońskimi szybkimi odcinkami, a fani wpadną w zachwyt, widząc i20 Coupe WRC po raz pierwszy w akcji w naszym regionie.
Do Góry