Sebastien Ogier nie żałuję współpracy z Citroen Racing
Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Cztery Hyundaie na starcie Rajdu Portugalii

for. Hyundai Motorsport

Po wizycie w Ameryce Południowej, podczas zmagań w Argentynie, Rajdowe Mistrzostwa Świata wracają do Europy. Impreza w Portugalii stanowi szóstą rundę WRC. Na jej starcie zobaczymy aż cztery załogi Hyundaia.

Do topowego i20 wracają Hayden Paddon i Seb Marshall. Ostatnią imprezą rangi mistrzostw świata, w jakiej brali udział, był Rajd Szwecji.

Hayden Paddon:

Spędziłem czas, od ostatniej naszej rundy WRC, jadąc w małych rajdach w Nowej Zelandii i intensywnie trenując. Zadanie, które na nas czeka, nie będzie łatwe, gdyż nie prowadziłem samochodu WRC przez trzy miesiące. Seb i ja jednak jesteśmy gotowi, aby dać z siebie wszystko.

Na pokładzie Hyundaia zobaczymy również załogę Dani Sordo i Carlos Del Barrio. Hiszpański kierowca cieszy się, gdyż impreza rozgrywana jest blisko jego rodzinnego kraju.

Dani Sordo:

Fafe (słynna hopa) jest główną atrakcją, ale jest jeszcze wiele innych ciekawych miejsc. To szczególne wydarzenie dla mnie, położone tak blisko Hiszpanii. Wielu kibiców robi krótką wycieczkę, aby pokazać swoje wsparcie i tworzy fantastyczną atmosferę.

Zdobywcy drugiego miejsca w Argentynie – Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul – chcą kontynuować dobrą passę.

Ten rajd będzie wielkim weekendem. Nie tylko wystawiamy cztery auta, ale jesteśmy również zdecydowani kontynuować formę, którą pokazaliśmy w Argentynie

– komentował belgijski kierowca.

Andreas Mikkelsen i Anders Jæger nie rywalizowali w Portugalii w samochodzie klasy WRC, od 2016 roku.

Lubię ten rajd. Będziemy chcieli dobrze wykorzystać nasze doświadczenie, zdobyte podczas jazdy na szutrze

– tłumaczył Mikkelsen.

Wykorzystanie czterech samochodów WRC będzie wymagać od nas większej koncentracji i staranności. Nie ma miejsca na błędy, ponieważ chcemy być silnym zespołem

– powiedział Michel Nandan, szef teamu.

Zespół Hyundaia lideruje w klasyfikacji producentów. Ma przewagę piętnastu punktów nad teamem M-Sport Ford i dwudziestu nad Toyotą.
Do Góry