Znalezienie zastępstwa dla Rajdu Chile 2020 nadal możliwe
ADAC Opel e-Rally Cup z 20 elektrycznymi Oplami Corsa
Oczekujemy na najnowszą generację samochodów Rally 3
Toyota zaprezentuje rajdowego Yarisa z napędem na przednią oś podczas Tokyo Auto Salon 2020
Skoda wycofuje się z WRC
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Hyundai zaskoczy? Całkowicie nowy i20 WRC

Przy okazji udziału w WRC, Rajdowych Mistrzostwach Świata, Hyundai Motorsport rozwija pierwszy prototyp nowej generacji i20. Na prywatnym terenie testowym w Niemczech jeździł nim trzykrotny Mistrz Polski Bryan Bouffier, który sprawdził działanie konstrukcji i rozpoczął zbieranie cennych danych rozwojowych.

Na podstawie nowej generacji i20, trzeciej generacji pojazdu Hyundaia z segmentu B, zbudowany został całkowicie nowy model w porównaniu do obecnego. Wersja WRC zawiera całą naukę i opinie zebrane podczas pierwszego sezonu w Rajdowych Mistrzostwach Świata.
 
Opinii na temat testów udzielił szef zespołu Hyundai Motorsport, Michel Nandan. – To zawsze ważny moment kiedy samochód wyjeżdża na drogę po raz pierwszy, i ten nie był wyjątkiem. Pracujemy nad rozwojem naszego przyszłego samochodu WRC już jakiś czas i wreszcie, w ubiegłym miesiącu, byliśmy w stanie uruchomić pierwszy prototyp. Dane i doświadczenie, które udało nam się zebrać podczas debiutanckiego sezonu w WRC przyczyniły się do zmiany podejścia przy tworzeniu nowego samochodu. Wystartuje w rajdzie dopiro, gdy będziemy absolutnie pewni, że jest gotowy do zastąpienia obecnego Hyundaia i20 WRC – nie śpieszymy się. To zupełnie inny samochód w porównaniu do aktualnego – platforma jest inna, samochód jest dłuższy, niższy i szerszy, posiada nowy silnik, skrzynię biegów i inne podzespoły. Oczywiście, jesteśmy dopiero na początku długiego procesu i będziemy nadal ciężko pracować nad rozwojem kontynuując testy w ciągu najbliższych miesięcy i przez cały rok 2015.

Najwyżej sklasyfikowanym kierowcą Hyundai Motorsport w WRC 2014 jest Thierry Neuville, który z dorobkiem 83 punktów plasuje się na piątej pozycji. Drugi w kolejności jest Dani Sordo, dziesiąty w klasyfikacji (30 punktów). Bryan Bouffier zajmuje dwunaste miejsce (20). Podczas Rajdu Niemiec Thierry Neuville odniósł pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej dla południowokoreańskiego koncernu. W klasyfikacji producentów zajmują czwarte miejsce, ze stratą 7 punktów do M-Sportu i 18 do Citroen Total Abu Dhabi.

Thierry Neuville podczas Rajdu Polski, fot. Hyundai Motorsport

Thierry Neuville podczas Rajdu Polski, fot. Hyundai Motorsport

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry