Pięć biegów w samochodach WRC od 2022 roku
Marcin Stefanik: “Tak naprawdę chciałem jeździć na motorze crossowym, a dopiero na drugim miejscu były rajdy” – wywiad
ERC: Rajd Wysp Kanaryjskich 2020 ostatnią rundą sezonu
Ken Block planuje start w Rajdzie Nowej Zelandii 2020
Gra WRC 9 już we wrześniu 2020
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę

Tuż przed rozpoczęciem sezonu 2020 jesteśmy zainteresowani walką o tytuły mistrzowskie dla producenta i kierowcy. Rajd Monte – Carlo będzie pierwszym testem dla naszego zespołu. Chcemy obronić wyniki z 2019 roku.

Zespół Hyundai Motorsport pokłada duże nadzieję w sezonie 2020. Celem jest walka o podwójną koronę, wśród konstruktorów oraz w klasyfikacji indywidualnej kierowców. Pomóc ma w tym przede wszystkim nowy skład.

Mieliśmy bardzo satysfakcjonujący rok we wszystkich obszarach naszej działalności, w tym nasz pierwszy tytuł w WRC.” -mówi prezes Scott Noh. “To znaczące osiągnięcie, na którym chcemy budować. W 2020 roku mamy nadzieję konkurować o dwa tytuły, walcząc o zwycięstwo w każdej rundzie. Uważam, że mamy potencjał, zwłaszcza dzięki nowemu składowi kierowców” – przyznał Scott.

Największą zmianą w zespole Hyundaia jest dołączenie aktualnego mistrza świata – Otta Tanaka razem z Martinem Järveoja. Thierry Neuville, Dani Sordo i Sebastien Loeb są już znanymi członkami ekipy z Alzenau. Andrea Adamo, szef zespołu podkreśla, że koreański producent jest znaczącą siłą w motorsporcie. Zwrócenie uwagi mistrza świata na ten zespół jest kluczowe, dlatego obecnie mają jeden z najsilniejszych składów w stawce.

Prawdopodobnie mamy jeden z najsilniejszych składów w stawce WRC. Odzwierciedleniem reputacji Hyundai Motorsport w międzynarodowym sporcie samochodowym jest to, że możemy przyciągnąć tak duży talent. Jestem ogromnie skoncentrowany na tym, co przyniesie nadchodzący sezon” – skomentował Andrea Adamo.

Thierry Neuville podkreśla, że najważniejsze jest wykorzystanie doświadczenia i wiedzy z poprzednich lat. Wtedy można walczyć o podwójne mistrzostwo.

Wkraczamy w 2020 rok zmotywowani tytułem wśród producentów i bardziej niż kiedykolwiek chcemy walczyć o tytuł kierowców. ” – mówi Thierry Neuville. “Okazaliśmy się szybcy, konsekwentni i odporni na wyzwania, chcemy w pełni wykorzystać nasze lata doświadczeń i nagrodzić ciężką pracą zespół podwójnym tytułem mistrzowskim” – powiedział Thierry Neuville.

Dla Estończyka sezon 2020 jest pełny nowości. Oczywiście największą jest zmiana team’u. Jednak już od początku Ott poczuł się komfortowo w nowym miejscu i uważa, że Hyundai udowodnił swój potencjał.

Miałem trochę czasu na zaadoptowanie się w moim nowym domu – Hyundai Motorsport i z pewnością spotkałem się z ciepłym przyjęciem” – przyznaje Ott Tanak. “Czuję, że zmierzamy we właściwym kierunku. Zespół już udowodnił swoje możliwości zdobywając tytuł producenta. Moje pierwsze wrażenia w samochodzie były pozytywne i jestem przekonany, że możemy konkurować o tytuły w tym roku” – opowiada widocznie zadowolony Ott Tanak

Szczęśliwy z kontynuowania współpracy jest Dani Sordo. Hiszpan mocno zdroworozsądkowo podchodzi do sezonu 2020. Przede wszystkim jest wdzięczny zespołowi za wszystkie chwilę.

Możliwość kontynuowania mojej kariery w Hyundai Motorsport jest wyjątkowa” – mówi Dani Sordo. “Przez lata mieliśmy wiele wspólnych wspomnień, w tym zwycięstwo na Sardynii, którego nigdy nie zapomnę! Każdy nowy sezon, to nowy początek. Będziemy organizować nasze rajdy jeden po drugim, starając się wykorzystać siebie i samochód jak najlepiej” – komentuje Dani.

Dziewięciokrotny mistrz świata koncentruje się przede wszystkim na pracy, jaką udało się wykonać w 2019 roku. Ma nadzieję, że przyniesie ona określone efekty w tym roku

Miałem bardzo przyjemny pierwszy sezon z drużyną w 2019 roku”, powiedział Sébastien. „W ciągu roku byliśmy w stanie wprowadzić pewne ulepszenia, które mamy nadzieję wykorzystać na naszą korzyść w 2020 roku. W kalendarzu jest kilka interesujących nowych wydarzeń, dlatego czekam na klasyczne trasy i nowe wyzwania”. – podsumowuje Loeb

Fot. Hyundai Motorsport
Do Góry