Sebastien Ogier nie żałuję współpracy z Citroen Racing
Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Hyundai zadowolony z postępu w I20 Coupe WRC

Chociaż wynik w Rajdzie Finlandii nie jest szczytem oczekiwań dla zespołu z Alzenau, Thierry Neuville zauważył postęp względem początku sezonu i sprawę mistrzostwa uważa za otwartą.

Thierry Neuville przyznał, że w warunkach panujących w Finlandii bardzo trudno było dorównać Toyocie, jednak odczuwalne są pozytywne skutki wprowadzonych w Hyundaiu modyfikacji

“Samochód jest znacznie lepszy niż wcześniej. Nigdy nie dojdziemy do poziomu Toyoty, oni tyle testują w Finlandii, podobnie jak my w Niemczech. Gdy znalazłem rytm i dostosowaliśmy ustawienia, było lepiej. Mistrzostwa są otwarte i sytuacja jest otwarta do końca. Wywozimy tyle samo punktów co Sebastien Ogier, więc możemy być z tego zadowoleni” – skomentował Belg.

Dyrektor Hyundai Motorsport, Andrea Adamo potwierdza słowa Thierrego Neuville’a i przekonuje, że zespół dokonał zauważalnego postępu.

“W porównaniu z naszymi poprzednimi wynikami zauważyliśmy poprawę. Nie baliśmy się tutaj przyjechać i pracowaliśmy niesamowicie ciężko, aby dostosować nasz samochód do warunków w czasie rajdu. Te wyniki są zasługą wszystkich. Wiem o co pytałem w trakcie wielu nieprzespanych nocy, żeby przygotować nas do Finlandii, to jeszcze nie jest zwycięstwo, ale potwierdzenie że praca przynosi rezultaty” – podsumował Andrea Adamo.

 
Do Góry