Skoda wycofuje się z WRC
Ott Tanak oczekuje walki w Hyundaiu na zdrowych zasadach
Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Hyundai tylko pięć punktów za liderującym Volkswagenem

Po zakończonym niedawno Rajdzie Szwecji, ekipa Hyundaia ma spore powody do zadowolenia. Hayden Paddon zapewnił koreańskiej ekipie drugie podium z rzędu, a Neuville i Sordo dowieźli do mety cenne punkty, dzięki którym ich zespół znajduje się tylko pięć punktów za liderującym w klasyfikacji konstruktorów Volkswagenem.

Sordo02SWE16cm356Dla Paddona i jego pilota Johna Kennarda drugie miejsce w rajdzie zaliczanym do mistrzostw świata jest jak na razie największym osiągnięciem. Nowozelandczyk wskoczył na pozycję wicelidera już na ósmym odcinku specjalnym i pozycji tej nie oddał do końca rajdu. – Podium to fantastyczny wynik dla mnie i dla wszystkich w zespole – mówi Paddon. – Mieliśmy naprawdę fantastyczny weekend, a nowa generacja i20 WRC spisywała się znakomicie. Wykorzystaliśmy naszą pozycję na drodze jak najlepiej tylko mogliśmy i nie staraliśmy się walczyć o zwycięstwo – przyznał Nowozelandczyk. Po nieudanym rajdzie Monte Carlo oraz mocnym występie w Szwecji, Paddon zajmuje czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej, z dorobkiem osiemnastu punktów.

Dani Sordo oraz Marc Marti po raz kolejny pokazali szybką i stabilną jazdę, która w rezultacie dała im szóstą pozycję. Hiszpański duet był mocno zaangażowany w walkę o podium, jednak kapeć na dziesiątym odcinku specjalnym pozbawił ich wszelkich nadziei na dobry rezultat. – Szóste miejsce to dobry wynik, który daje nam punkty do klasyfikacji – podsumowuje Sordo. – Nowa generacja naszego auta spisywała się wyśmienicie, dlatego tym bardziej szkoda złapanego kapcia, który obfitował w dużą stratę czasową. Mimo wszystko wciąż możemy wyciągnąć wiele pozytywów z tego weekendu, a myślami jesteśmy już w Meksyku. Dzięki dwukrotnie zdobytemu w tym sezonie szóstemu miejscu, Hiszpan znajduje się na piątym miejscu w generalce, z takim samym dorobkiem punktów, co jego zespołowy kolega Hayden Paddon.

Neuville02SWE16cm376Po fantastycznym występie w Monte Carlo, gdzie Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul stanęli na najniższym stopniu podium. Apetyty na Szwecję były dość duże, jednak wszystko przerwała awaria, z którą Belgowie musieli walczyć przez następne cztery odcinki specjalne. – Przez problemy z dyferencjałem ciężko było o walkę o najwyższe pozycje, jednak tempo, które pokazaliśmy w końcówce było naprawdę niezłe – mówi Neuville. – Auto po raz kolejny pokazało duży potencjał, który pozwala na walkę o podium. To bardzo nas motywuje przed następnymi rajdami – zakończył Neuville. Belgijski duet, po dwóch dotychczas rozegranych rajdach zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji, ze stratą jednego punktu do poprzedzającego Otta Tanaka.

Z wyniku zespołu zadowolony jest również jego szef, Michele Nandan. – Szwecja okazała się dla nas fantastycznym rajdem, a podium, które wywalczyliśmy to wisienka na torcie. Wielkie gratulacje dla Haydena i Johna oraz dla całego zespołu, który wykonał w ten weekend kawał dobrej roboty. Dzięki naszym kierowcom mieliśmy okazję zebrać dużo nowych doświadczeń związanych z nowym autem, które jest niezwykle konkurencyjne. Po zdobyciu dwóch miejsc na podium w tym sezonie, jesteśmy zaledwie pięć punktów za ekipą Volkswagena. Rajd Meksyku będzie dla nas kolejną okazją do nauki nowej ewolucji i20, czego nie możemy się już doczekać – zakończył Nandan.
Do Góry