Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Hyundai rozwinie program samochodów R5

Hyundai Motorsport zapowiedział rozwój samochodów klasy R5. Proces zaplanowano na 2020 i 2021 rok.

W czasie najbliższych osiemnastu miesięcy Hyundai zapowiedział nowe samochody do WRC 2. Obszarem zainteresowania jest również zespół w WRC 2, którym zarządzać ma Andrea Adamo. Potrzeba do tego odpowiedzialnego podejścia i niewielkiego wsparcia ze strony klientów.

“Naprawdę chcę to zrobić – opowiada Adamo. “Połączyłem wewnętrzny budżet i potrzebujemy zrobić wszystko we właściwy sposób. Na pewno wsparcie klientów jest konieczne. Musi być to flagowy samochód R5.” – komentuje Andrea Adamo.

Aktualnie Craig Breen pomaga przy rozwoju samochodu, który pojawi się już w Rajdzie Monte Carlo 2020.

“Od lipca rozpoczynamy poważny proces rozwoju. Nie dlatego, że wcześniej nie był poważny. Teraz wkładamy jeszcze więcej energii. Mamy więcej osób pracujących z klientami. Na początku były to trzy osoby. Teraz jest ich siedemdziesiąt. Pracujemy nad amortyzatorami, zawieszeniem i silnikiem. Chcemy pierwszego stycznia 2020 roku zaprezentować jeszcze bardziej konkurencyjny samochód. Musimy pokazać naszym klientom, że nie rzucamy białego ręcznika. Pracujemy bardzo, bardzo ciężko, aby nasz samochód R5 był dobry, żeby zatrzymać naszych klientów. Inaczej rywale zbliżą się” – podsumowuje Andrea Adamo.

You may also like
Do Góry