Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Hyundai Motorsport gotowy do Rajdu Szwecji

Hyundai Motorsport przygotowuje się do drugiej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC) w nieco zmienionym składzie. W pierwszym zespole południowokoreańskiej marki pojedzie stały zawodnik, Thierry Neuville, natomiast do drugiego samochodu wsiądzie Hayden Paddon. Nowozelandczyk zastąpi kontuzjowanego Daniego Sordo. Zespół wystawi także drugi team z Kevinem Abbringiem za kierownicą.

– Rajd Szwecji jest pierwszym i jedynym zimowym rajdem w sezonie, to szczególne wydarzenie – mówi Neuville. – Prawdopodobnie to nawierzchnia, na której mam najmniej doświadczenia. Brałem udział w Szwecji podczas poprzednich trzech edycji i choć to było trudne, uczyłem się naprawdę wiele w każdej z nich. Podczas czwartego występu tam jestem pewien, że można zwiększyć tempo i pewność siebie. Jeśli nie przyzwyczajałeś się do jazdy na tych szybkich odcinkach od najmłodszych lat to trudno jest znaleźć rytm. Udawało mi się wykręcać tu już trochę dobrych czasów, nawet podczas ubiegłorocznego debiutu Hyundaia, więc mam nadzieję, że w tym roku będziemy jeszcze bardziej konkurencyjni.

– Dobrze spędziłem czas w domowej Nowej Zelandii i udało mi się złapać kilku nowych partnerów – wypowiada się Paddon, który zastąpi Sordo. – Mamy za sobą całkiem spory sezon więc miło wrócić, jestem gotowy do jazdy. Brałem udział w tym rajdzie tylko raz, trzy lata temu, więc jest to w dalszym ciągu stosunkowo nowa impreza dla nas. W przeszłości naprawdę mało jeździłem po śniegu, więc zapowiada się dobra zabawa i nauka. Jest zdecydowanie szybko i to mi się podoba, ale poziom przyczepności zmienia się w zależności od opadów śniegu, więc zobaczymy jak to będzie. Nie mogę się już doczekać, znów jestem częścią Hyundai Motorsport.

Po raz pierwszy w Szwecji pojawi się Abbring. – Cieszę się, że mamy możliwość startowania w tym rajdzie z Hyundai Motorsport. To będzie specjalny rajd, ponieważ debiutuję w samochodzie WRC. Oczywiście okoliczności tego wydarzenia nie są najlepsze i tak jak wszyscy życzę Daniemu szybkiego powrotu do zdrowia. Mamy dużo pracy, aby przygotować się i nabrać prędkości, ale zarówno Seb (pilot, przyp. red.) jak i ja traktujemy ten start jako zbieranie doświadczenia, uczenie się i pomaganie reszcie zespołu. To jest trochę jak skok na głęboką wodę, ale to świetne móc podjąć takie wyzwanie. Cokolwiek się stanie to zaszczyt móc reprezentować zespół Hyundai Mobis World Rally Team na odcinkach.

You may also like
Do Góry