Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Hyundai i20 R5 po asfaltowych testach we Włoszech

Ekipa Hyundai Motorsport zmieniła francuskie odcinki testowe na asfalty we Włoszech. Nowe i20 R5 wzięło udział w trzydniowych testach, które łącznie zaowocowały ponad 900 kilometrami jazd.

Kierowcą testowym tradycyjnie już był Kevin Abbring, który wraz ze swoim pilotem Sebem Marshallem przygotowuje nową rajdówkę. O testach wypowiedział się kierownik działu klienckiego Hyundaia, Andrea Adamo:

Ukończenie ponad 900 kilometrów testów w ciągu trzech dni to kolejny duży punkt w rozwoju i20 R5. Testy pokazują, że samochód działa niezawodnie, a to jest coś, czego oczekują od niego klienci. Podczas budowy samochodu, który ma rywalizować na trasach całego świata ważne jest, że testujemy na różnych typach odcinków. Po szorstkim szutrze i szybkich próbach asfaltowych we Francji i w końcu zmiana na włoskie drogi pokazały nam dwa różne szlaki. To było doskonałe miejsce do pracy nad układem hamulcowym i skrzynią biegów. Przed nami pełny harmonogram testów, aby homologować samochód w wakacje i uruchomić sprzedaż.

W maju planowane są kolejne testy we Włoszech, zarówno na szutrze jak i asfalcie.

bb042732-fc5c-4bfe-a69c-6bcbc15e9942
Do Góry