Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
57. Rajd Barbórka 2019 – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ponownie najlepsi
57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, Szuter Cup

Hołowczyc pojawi się na trasie Rajdu Kormoran

Fot. Red-Pixel, Tomasz Seweryn

Organizatorzy, czyli Olsztyński Klub Rajdowy wspierany przez Automobilklub Mazurski, zaplanowali zmagania na znanych części zawodników, ale chyba też wszystkim kibicom, najbardziej malowniczych w kraju odcinkach specjalnych, na których od lat ściga się światowa czołówka. Do tego dochodzi niezwykły klimat urokliwych Mikołajek, wakacyjna atmosfera i powiew szutru w powietrzu…

Jak informują organizatorzy, wprawdzie w tegorocznym Rajdzie Kormoran rekord frekwencji nie został pobity, ale kibice nie będą mieli powodów do narzekań. W sobotę, uroczystą ceremonię startu i wyboru pozycji startowych poprzedzi koncert, a samo wydarzenie będzie doskonałą okazją do spotkania z kierowcami i ich pilotami, porozmawiania, poproszenia o autograf i zrobienia obowiązkowego, rajdowego zdjęcia.

Emocji nie zabraknie również choćby za sprawą niespodzianki, jaką przygotowano… Przed wszystkimi zawodnikami pojawi się kultowa „babcia”, a za jej kierownicą Krzysztof Hołowczyc. Popularny „Hołek” prawdopodobnie nie raz „zapnie boka”, ale przede wszystkim swoją wiedzą oraz nieocenionym doświadczeniem będzie wspierał organizatorów. Jako ostatni, najważniejszy samochód funkcyjny na trasie sprawdzi, czy załogi mogą na nią wyruszyć.

Trasa trzeciej rundy cyklu Inter Cars Szuter Cup – Szutrowy Puchar to dziewięć odcinków specjalnych, o łącznej długości prawie 60 kilometrów. Nie zabraknie widowiskowych zakrętów, hopek oraz rywalizacji na torze w Mikołajkach.

Sobota (26 sierpnia) będzie czasem przeznaczony na odbiór administracyjny, zapoznanie z trasą oraz badanie kontrolne. Późnym popołudniem zawodnicy rozpoczną rywalizację na odcinku kwalifikacyjnym. Czasy uzyskane na Super Oesie Mikołajki nie będą zaliczane do klasyfikacji całego rajdu. Pozwolą jednak zawodnikom wybrać pozycje startowe w klasach, na zasadzie – im lepszy czas, tym większy ich wybór. Ma to ogromne znaczenie na szutrowych nawierzchniach, ponieważ pierwsi zawodnicy „czyszczą” nawierzchnię. Ostatni, w przypadku deszczu, narażeni są na jazdę w koleinach. Wyboru kolejności startu zawodnicy dokonają podczas wieczornej ceremonii w centrum Mikołajek.

W niedzielę (27 sierpnia) zawodnicy wyruszą z parku serwisowego na trasę o godz. 10:00. Pierwsza pętla, to trzy odcinki specjalne: Tałty, Baranowo i Sady. Podobnie będzie w pętli drugiej. Trzecia, to dwa odcinki: Baranowo i Sady. Po wizycie w serwisie, chwilę po 17:00, zawodnicy będą rywalizować na torze w Mikołajkach. Tam także odbędzie się ceremonia zakończenia 41. Rajdu Kormoran.
Do Góry