57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Sordyl i Korzeniowski wygrywają rajd i mistrzostwa!
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC

Hayden Paddon otrzymał szansę na zaprezentowanie się w Rajdowych Mistrzostwach Świata od zespołu M-Sport Ford World Rally Team. Podczas testów przed Rajdem Finlandii doszło do wypadku, który uniemożliwił start w popularnemu “Kiwi”. Nie zniechęciło to zespołu do rozmów z Nowozelandczykiem.

Mocno rozbity samochód Haydena Paddona podczas testów przed Rajdem Finlandii nie nadawał się do odbudowy. Upragniony start w WRC po długiej walce o powrót nie doszedł do skutku. Paddon postanowił działać i szybko wrócił do Nowej Zelandii, żeby przeanalizować możliwości. Jedną z nich jest dalsza współpraca z M-Sportem, ponieważ zespół wyraził zainteresowanie “Kiwi”. Plotki głoszą, że kolejnym startem może być Rajd Turcji już we wrześniu.

“Planowałem zrobić zapoznanie z trasą (Rajdu Finlandii przyp. red.), ale postanowiłem wrócić do domu i porozmawiać o możliwościach. Pracuję nad tym, chcę przedstawić pakiet M-Sportowi i jeździć gdziekolwiek do końca sezonu, ponieważ chcę pokazać co potrafię. Zrobię wszystko, aby tam być (w WRC przyp. red.). W Finlandii bardzo zbliżyłem się do powrotu, dlatego tak bardzo bolało mnie to co się stało. To nie jest koniec mojej obecności w WRC. Nadal mam przed sobą wiele lat startów. Tak jak powiedziałem przed Finlandią, szczerze wierzę że nigdy nie jeździłem lepiej i nie byłem w lepszej formie niż teraz.” – opowiada Hayden Paddon.

“Byliśmy ogromnie rozczarowani. To co zrobił Hayden z Johnem było imponujące, to w jaki sposób wszystko złożyli w całość. Chcemy pomóc, ale mówiąc wprost potrzebujemy budżetu, jeśli ma wrócić za kierownicę” – podsumowuje szef M-Sportu Richard Millener.
Do Góry