57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Sordyl i Korzeniowski wygrywają rajd i mistrzostwa!
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Habaj: jeśli ukończymy sezon w pierwszej piątce, będę bardzo szczęśliwy

Już za nieco ponad tydzień Łukasz Habaj rozpocznie swój kolejny sezon startów w Rajdowych Mistrzostwa Europy. W tym roku mistrz Polski z 2015 roku wystartuje łącznie w siedmiu rundach europejskiego czempionatu. W wywiadzie udzielonym redakcji oficjalnego portalu FIA Habaj przyznał, że będzie bardzo szczęśliwy, jeśli na koniec roku będzie znajdować się w pierwszej piątce mistrzostw,a pomóc ma mu w tym zebrane doświadczenie oraz nowe podejście.

Łukasz Habaj:

Z tyloma świetnymi zawodnikami dookoła trudno jest wyznaczyć sobie konkretny cel, szczególnie, że nie ścigałem się z większością z nich. Na pewno chcę być bardziej konkurencyjny, niż w zeszłym sezonie. Mam teraz dużo większe doświadczenie, co powinno mi pomóc. Jeśli ukończymy sezon w pierwszej piątce, będę bardzo szczęśliwy.

Zastosowałem już inne podejście, ponieważ rozpoczęliśmy sezon od dwóch rajdów szkoleniowych w Finlandii. Nigdy nie rozpocząłem sezonu już w styczniu i poświęciłem dużo więcej uwagi moim fizycznym przygotowaniom. Jeśli chodzi o same rajdy, znam wszystkie rundy poza Grecją, więc mogę powiedzieć, że nigdy wcześniej nie byłem tak gotowy. Jestem pewien, że poprawiłem swoje umiejętności w Finlandii. Większość umiejętności, które musisz wykorzystywać szybko na luźnych nawierzchniach, jest powszechna, niezależnie od tego, czy jest to śnieg czy mokry szuter. Oczywiście Azory to zupełnie inny rajd, ale myślę, że potrzeba tam podobnych umiejętności.

Chcę po prostu jechać dobrym tempem i zobaczyć linię mety. Nie patrzę na Azory i Kanary jak na niedokończone sprawy lub coś w tym rodzaju. Jeśli pomyślę o dobrym wyniku na koniec sezonu, wiem, że muszę poprawić tempo, ale także zameldować się na mecie.

Habaj odniósł się także do polskiej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy, jaką w tym roku będzie Rajd Polski.

Generalnie Rajd Polski jest świetny, ale czuję się bardziej komfortowo na asfalcie i zdecydowanie lepiej znam Rzeszów. Ale nie mogę narzekać – cieszę się, że mamy rundę ERC w Polsce i postaramy się dać tam z siebie wszystko.
Do Góry