Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Grzyb wygrywa klasę w Pradze, Pech śrubuje rekord

Grzegorz Grzyb pilotowany przez Pawła Tarapackiego oraz Jarosław i Marcin Szeja dumnie zaprezentowali biało-czerwone barwy na rozegranym dziś w Czechach Prazskym Rallysprincie, który tradycyjnie kończy sezon sportów motorowych w Czechach.

Imprezę rozegrano na pięciu odcinkach specjalnych. Załogi dwukrotnie pokonały próbę Strahov o długości 1,55 km oraz trzykrotnie wydłużoną wersję odcinka, która liczyła ponad dziewięć kilometrów.

Rallysprint po raz dziesiąty w karierze wygrał Vaclav Pech, który statystycznie jest triumfatorem połowy zorganizowanych imprez w Pradze. Kierowca Mini WRC wskoczył na fotel lidera po trzecim odcinku specjalnym i nie oddał go do samej mety wygrywając jednocześnie dwa odcinki specjalne.

Na drugim stopniu podium sklasyfikowano lidera po OS1 Jaroslava Melicharka w Fieście WRC, a na trzecim Tomasa Kostkę, który wywalczył pozycję na podium na ostatnim odcinku specjalnym pokonując liderującego po drugiej próbie Karela Trnenego.

Najwyżej wśród kierowców niedysponującymi samochodami klasy WRC sklasyfikowano Grzegorza Grzyba, który za kierownicą Fiesty R5 wywalczył piąta lokatę zostawiając za swoimi plecami Martina Kociego w bliźniaczej rajdówce. Polak jednocześnie wygrał rywalizację w grupie A.

Udany start zanotował także jadący Subaru Imprezą Jarosław Szeja. Drugi, dwukrotnie trzeci, czwarty oraz szósty czas w Grupie N pozwolił na wywalczenie czwartej lokaty, uzyskując taki sam rezultat jak trzeci na mecie Marcel Tucek. Najlepszy okazał się Martin Semerad przed Vojtechem Stajfem.

W grupie HA najszybszy okazał się Jiri Jirovec w BMW M3.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry