Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Sordyl i Korzeniowski wygrywają rajd i mistrzostwa!
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Grzyb wsiada do Fiesty R5

Grzegorz Grzyb, wicelider klasyfikacji RSMP 2014, zdradził podczas Rally Masters, że na Rajdzie Nadwiślańskim pojawi się za kierownicą Forda Fiesty R5. Rzeszowianin miał sprawdzić nową rajdówkę już podczas imprezy w Sobótce, jednak samochód nie dotarł do Polski i Grzyb śledził zmagania w roli kibica.

Pojawiłeś się na liście zgłoszeń Rally Masters, jednak nie udało się zrealizować tego planu. Czy jest to zapowiedź zmiany auta na Rajd Nadwiślański?

Tak. Plan zakłada spróbowanie swoich sił za kierownicą Fiesty R5. Mieliśmy już tutaj [w Sobótce-red.] pojawić się w tym samochodzie, ale wyniknęła pewna sytuacja nie z naszej winy. Firma H-Racing po wcześniejszej umowie nie podstawiła nam samochodu. Nie ma co mówić o szczegółach. Teraz czeka nas Rajd Nadwiślański i postaramy się jak najlepiej przygotować do startu, choć mamy bardzo mało czasu. Zdajemy sobie sprawę, że w porównaniu do kolegów w kwestii przygotowania to jesteśmy z tyłu, ale jesteśmy dobrej myśli. Dobrze, że możemy wziąć udział w tej imprezie, bo z rajdu na rajd dowiadujemy się o naszych startach. Będziemy walczyć i na ile będziemy konkurencyjni zobaczymy na miejscu.

Fot. Tomasz Macherzyński

Fot. Tomasz Macherzyński

W Mistrzostwach Słowacji również zobaczymy Cię w Fieście R5?

Raczej nie. Ostatni w kalendarzu mamy Rajd Tatr i nie musimy go wygrać. Wystarczy, że przyjedziemy jedno oczko za Igorem Drotarem. Patrząc przez pryzmat awaryjności Forda Fiesty i Skody Fabii, to Skoda w tej kategorii góruje. Wierzymy szczerze, że nie zepsuje się i nie popełnimy żadnego błędu. Oby to był lepszy wybór. Po Rajdzie Nadwiślańskim może się jednak wszystko zmienić jeśli będzie super i oby tak było.

Przed Rajdem Nadwiślańskim planujesz testy? Czy pojawi się na nich ktoś z doświadczeniem w Fieście R5 czy będziesz liczył na swoje umiejętności?

Wszystko miałem dograne na Rally Masters, ale cały plan posypał się. Poukładałem wszystkie klocki już półtora tygodnia temu, ale ostatnie dwa dni były gonitwą, by wspólnie z JM Racing zorganizować samochód na Rajd Nadwiślański. Bardzo dziękuję im za pomoc. Nie mam super poukładanych planów, ale przed samym startem planuję pojeździć i mam nadzieję, że to pomoże.


Grzegorz Grzyb startował Fiestą R5 m.in. na Auto Show Slovakia Ring, gdzie zajął trzecie miejsce

2 komentarze

2 Comments

  1. Mikel

    20 września 2014, 21:06 at 21:06

    No no… Na barborce nie szlo, zobaczymy jak tu bedzie 😉

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry