Czeska federacja najlepsza w Europie
Łukasz Habaj odpowiedział na kilka pytań przed Rajdem Węgier 2019
Elfyn Evans łączony z Toyotą
Rajd Barbórka 2019 – sześć odcinków specjalnych
Hyundai rozwinie program samochodów R5
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Grzegorz Miksa treningowo w Mikołowskim

Od udziału w rajdzie nie powstrzymało go nawet zwarcie instalacji elektrycznej, które dwa tygodnie przed startem wywołało pożar rajdowego Subaru Imprezy STI i poważnie opóźniło przygotowania do rywalizacji. Mimo przeszkód, Grzegorz Miksa wystartuje w pierwszym rajdzie w tym sezonie!

Dzięki pomocy mechaników i Partnerów samochód udało się błyskawicznie naprawić i bielski kierowca już 18 kwietnia weźmie udział w Rajdzie Mikołowskim, zaliczanym do Rajdowych Mistrzostw Śląska. W tym roku organizatorzy nieco zmienili formułę rajdu. Znany z poprzedniej edycji odcinek miejski rozpocznie się w sobotę wieczorem honorowym startem na rynku w Mikołowie. Oryginalny prolog do tej pory znany był z Mistrzostw Polski, w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska to zupełna nowość. W niedzielę Rajd Mikołowski przeniesie się na zlokalizowanie w okolicy miasta odcinki specjalne, których trasy wydłużono łącznie do prawie 40 km.

Grzegorz Miksa tak komentuje swój udział w najbliższym rajdzie: – Dla mnie to przede wszystkim trening przed rozgrywanym tydzień później Rajdem Świdnickim, zaliczanym do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Ze względu na pożar mojego Subaru nie odbyły się zaplanowane testy i nie miałem możliwości wypróbowania nowych rozwiązań, dlatego pierwszym bojowym sprawdzianem będzie właśnie Rajd Mikołowski.

Bielskiego kierowcę rajdowego w tegorocznych zmaganiach będą wspierać: Kino Helios, Magneti Marelli, Checkstar, firma Czanieckie Makarony, Radio Bielsko i Radio Express.
Do Góry