Znalezienie zastępstwa dla Rajdu Chile 2020 nadal możliwe
ADAC Opel e-Rally Cup z 20 elektrycznymi Oplami Corsa
Oczekujemy na najnowszą generację samochodów Rally 3
Toyota zaprezentuje rajdowego Yarisa z napędem na przednią oś podczas Tokyo Auto Salon 2020
Skoda wycofuje się z WRC
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Gryc pojedzie skutecznie i efektownie

Tuż przed rozpoczęciem sezonu wypoczynkowego najlepsi polscy kierowcy wybiorą się na Pomorze, by zmierzyć się w drugiej już rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Pierwszą załogą na liście zgłoszeń do Rajdu Gdańsk Baltic Cup w klasie 4 są Wicemistrzowie Polski w 2WD Tomek Gryc i Michał Kuśnierz. Łącznie występ w zawodach zapowiedziały 33 załogi., a najwięcej, bo aż 10, rywalizować będzie z reprezentantami Gryc Racing Team we wspomnianej klasie 4.

Rajd Gdańsk Baltic Cup zaplanowano na ostatni weekend maja (26-28 maja 2017). Imprezę zainauguruje ceremonia startu, która odbędzie się na Targu Węglowym w piątkowe popołudnie. Następnie w sobotę zawodnicy ruszą do walki na odcinkach specjalnych zlokalizowanych w rejonie Gdańska, Kolbud, Przywidza i Starogardu Gdańskiego. Niedzielny finał będzie przebiegał w okolicach Szwajcarii Kaszubskiej, Kartuz, Przodkowa, Szemudu, Luzina i Wejherowa. Zawody zwieńczy ceremonia mety na terenie Europejskiego Centrum Solidarności. Łącznie kierowcy do przejechania będą mieli dziesięć odcinków specjalnych o długości 136,90 kilometra.

Tomek Gryc i Michał Kuśnierz na szutrowych trasach walczyć będą za kierownicą przednionapędowego Peugeota 208 R2 w barwach GRYC, ZOWNER-FS Sp. z o.o., FAZA, SISO oraz GoPro. Występ załogi dodatkowo wspierać będzie legendarna marka Pirelli.

Tomasz Gryc:

Rajd Gdańsk Baltic Cup będzie dla mnie niemal domową rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (uśmiech). Zatoka Gdańska to moje ulubione wakacyjne miejsce do spędzania gorących letnich dni. Pomorze i Kaszuby to jednak nie tylko piękne plaże, morze czy lasy, ale trudne i wymagające dla opon szutrowe trasy. Właśnie dlatego tym razem odwiedzę ten rejon z Michałem i wspólnie będziemy rywalizować na odcinkach specjalnych. Luźna nawierzchnia to niemal naturalne środowisko dla opon firmy Pirelli, która będzie wspierać nasz występ w Gdańsku. Mam nadzieję, że doświadczenie tej marki pomoże w uzyskaniu mocnego rezultatu. Podobnie jak chyba wszyscy kibice, jesteśmy spragnieni rywalizacji na szutrze. Trudne warunki z pewnością zaostrzą rywalizację w generalce, a także w ośce. Postaramy się jechać skutecznie, ale i efektownie by dać jak najwięcej frajdy rajdowym fanom.
Do Góry