Oliver Solberg ze wsparciem Skody Motorsport
Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
Rajd Monte – Carlo 2020 (OS14) – Neuville liderem w “generalce”!
Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty
Rajd Monte – Carlo 2020 – Sebastien Ogier liderem po ośmiu oesach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMP, RSMŚl

Gryc i Kuśnierz gościnnie w Mikołowsko-Żorskim

Po udanym występie w pierwszej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 44. Rajdzie Świdnickim-Krause, załoga Gryc Racing Team pojawi się gościnnie na starcie 5. Rajdu Mikołowsko-Żorskiego. Duet wystartuje Peugeotem 208 R2.

Pierwsza z siedmiu zaplanowanych rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, rozegrana będzie w dniach 23-24 kwietnia z bazą w Mikołowie. Załoga będzie miała do pokonania 7 odcinków specjalnych o łącznej długości 40,24 kilometrów oesowych. W klasie “Gość 2WD” będzie rywalizowała aż z 13 rywalami. Jednym za Sponsorów rajdu jest Partner naszej załogi firma ZOWNER-FS Sp. z o.o.

Podsumowując start w 44. Rajdzie Świdnickim-Krause, liczyliśmy na miejsce w pierwszej trójce. Plan był ambitny, do odcinka specjalnego nr 5 realizowaliśmy go w 100%. Niestety przygoda – 3 minutowy pobyt poza drogą – pozbawiła nas walki o pucharowe miejsca – spadliśmy też na 10 miejsce w klasie. Drugi dzień to już szybka, solidna rajdowa jazda – odrobiliśmy ponad 1,5 minuty i ostatecznie zakończyliśmy rywalizację na 5 miejscu w swojej klasie oraz wygrywając ostatni odcinek specjalny w ośce i zdobywając dodatkowe punkty w klasyfikacji.

Teraz czas na nowe wyzwanie: na zaproszenie naszego głównego Partnera – firmy ZOWNER-FS Sp. z o.o., pojawimy się na starcie 5. Rajdu Mikołowsko-Żorskiego. Do przejechania mamy nieco ponad 40 kilometrów odcinków specjalnych. Będzie to dla mnie i Michała zupełnie nowy rajd. Opinie jakie krążą o tych zawodach są bardzo pozytywne, więc tym bardziej miło nam będzie pojawić się na starcie w Mikołowie.

Formuła rajdu jest bardzo kompaktowa: zaczynamy odbiorem administracyjnym w sobotę rano, aby już po kilku minutach rozpocząć zapoznanie z trasą 7 odcinków specjalnych. Wieczorem czeka nas uroczysty start na Rynku w Mikołowie (ponoć bardzo urokliwym), aby zakończyć dzień odcinkiem specjalnym po ulicach miasta o godzinie 20:13. Niedziela to 6 oesów i meta na Rynku w Żorach o 17:23.

Dziękuje moim Partnerom: ZOWNER-FS Sp. z o.o., Peters Stahlbau GmbH, HK Balkonbau GmbH, HRD-Trailer-Engineering GmbH, GRYC, FAZA, SISO oraz GoPro, że dzięki ich zaangażowaniu możemy zakosztować w tym roku startów nie tylko w rundach WRC (Mistrzostwa Świata) czy ERC (Mistrzostwa Europy), ale pokazać się kibicom na lokalnych, wymagających odcinkach specjalnych. Każdy nasz start jest wyzwaniem. Obiecujemy szybką, skuteczną oraz widowiskową jazdę!

– powiedział Tomasz Gryc.

Informacja prasowa

You may also like
Do Góry