previous arrow
next arrow
Slider

Kategoria: ERC

Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale

Odcinek kwalifikacyjny Rally di Roma Capitale wygrywa powracający do rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Europy Nikolay Gyrazin. Łukasz Habaj z Danielem Dymurskim uplasowali się na czwartym miejscu.

Najlepszy czas przejazdu uzyskał Nikolay Gyrazin, za nim z niewielką stratą uplasował się Włoch Andrea Crugnola (+0,1s) . Trzecie miejsce wywalczył Luca Rossetti (+0,7s), a na czwartej pozycji znalazł się Łukasz Habaj (+1,0s) – “Nieźle, nie podejmowaliśmy ryzyka. Na asfalcie pozycja startowa nie ma aż takiego znaczenia” – komentował za metą Polak.  W najlepszej piątce znalazł się jeszcze Austriak Mayr-Meinhof (+1,4s). Na pozostałych miejscach dojechali odpowiednio szósty Giandomenico Basso (+1,7s), siódmy Filip Mares (+1,7s), ósmy Norbert Herczig (+1,8s), dziewiąty Chris Ingram (+2,1s) i dziesiąty Hiroki Arai (+2,3s). Dariusz Poloński zajął drugie miejsce w Pucharze Abartha. Zwycięzca 76. Rajdu Polski 2019 – Aleksiej Łukaniuk zaliczył spin na odcinku kwalifikacyjnym i stracił kilka sekund, zajmując dwunaste miejsce.