Oliver Solberg ze wsparciem Skody Motorsport
Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
Rajd Monte – Carlo 2020 (OS14) – Neuville liderem w “generalce”!
Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty
Rajd Monte – Carlo 2020 – Sebastien Ogier liderem po ośmiu oesach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Górny i Cieślar najlepsi w 4F podczas Dolnośląskiego

Po raz drugi w tym sezonie na najwyższym stopniu podium w Klasie 4F stanęła załoga Marcin Górny i Zbigniew Cieślar. Dzięki zdobyciu 25 punktów za wygraną w Rajdzie Dolnośląskim duet awansował na pozycję wicelidera i przed ostatnią rundą RSMP już tylko dwóch zawodników ma szansę na tytuł Mistrza Polski wśród Fiest. Załogi Górny / Cieślar i Kręcioch / Roik dzieli zaledwie jeden punkt co sprawia, że w Klasie 4F czeka kibiców najbardziej zacięta końcówka sezonu.

Marcin Górny: Chyba trudno było sobie wymarzyć lepszy powrót do rywalizacji, niż ten który osiągnęliśmy w miniony weekend. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że wywalczyliśmy pierwsze miejsce z rywalami, którzy narzucili bardzo dobre tempo. Z naszej jazdy jestem zadowolony, bo osiągaliśmy naprawdę fajne czasy. Warunki były trudne, ale takich się właśnie na tym rajdzie spodziewaliśmy, więc mocno się do tego przygotowaliśmy. Miałem trochę obaw, co do nocnych odcinków, których w RSMP dawno nie jechałem, ale jechało mi się całkiem dobrze.

– Trasa była wymagająca, co widać po ilości przygód. Spośród załóg Klasy 4F mieliśmy ich najmniej, a to na pewno nam pomogło, ale wcale nie sprawiło, że łatwiej było jechać. Znalezienie odpowiedniego tempa, takiego, żeby kontrolować i utrzymać przewagę, a jednocześnie nie popełnić błędu, wcale nie było prostym zadaniem. Ostatecznie się udało i możemy cieszyć się z wygranej i bardzo cennych punktów.

– Dziękuję partnerom: Kebab Ahmed, Tor kartingowy Zyg-Zak i Sznajder Baterie, sklep internetowy autoczescivaldi.pl oraz Carbon System i całemu zespołowi za ciężką pracę, która przyniosła wspólny sukces.

– Teraz jesteśmy już myślami na Rajdzie Arłamów, który powinniśmy i bardzo chcemy pojechać. Od Rafała i Marcina dzieli nas zaledwie punkt, więc wszystko jeszcze jest możliwe. Warunki z pewnością będą równie trudne, albo i trudniejsze niż na Dolnym Śląsku, a to wszystko oznacza, że emocje będą do końca.

Zbigniew Cieślar: Za nami bardzo ciężki i chyba jeden z najtrudniejszych rajdów w tym sezonie. trudny i ciężki rajd, ale cały zespół dał z siebie wszystko i zaowocowało to tym, że możemy się cieszyć z pięknej wygranej. Marcin, przez cały rajd utrzymywał bardzo dobre tempo, a jechaliśmy bardzo czysto i nie popełniliśmy żadnego większego błędu. Mieliśmy przez ten weekend dużo atrakcji, ale muszę przyznać, że bardzo mi się podobała jazda w nocy – myślę, że więcej takich odcinków powinno się rozgrywać. Potrzebowaliśmy, takiego weekendu i wyniku, bo dał nam naprawdę dużo pozytywnej energii. Jesteśmy na drugim miejscu w klasyfikacji, ale tuż za Rafałem, więc na Rajdzie Arłamów, tak naprawdę dla nas sezon zacznie się od nowa – kto wygra tam, ten zostanie Mistrzem. Dziękujemy za Dolnośląski i mamy nadzieję, że będziecie z nami na ostatniej, decydującej rundzie.
Do Góry