Julien Ingrassia – “jazda po asfalcie jako pilot jest dużo trudniejsza” – wywiad
Rajd Hiszpanii 2019 – rywalizacja na siedemnastu odcinkach specjalnych
Citroen wystawi trzy samochody w Australii
Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS

Gorący Rally Sprint w Wieliczce

Upalna pogoda, rzesza kibiców i zawodnicy gotowi do startu. Tak wyglądała Wieliczka w niedzielny poranek. Wszystko zaczęło się już o godzinie 7 rano. Do biura zawodów zlokalizowanego w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym Solne Miasto zgłosiły się pierwsze załogi z listy czterdziestu chętnych, gotowych zmierzyć się z trasą przygotowaną dla nich przez Automobilklub Galicyjski – organizatora 1. Wielickiego Rally Sprintu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka, Artura Kozioła.

Ostatecznie dokumenty odebrało, a tym samym na starcie stanęło, 38 załóg. Przed uczestnikami Sprintu pokaz umiejętności zaprezentowali drifterzy z RS Vision oraz WESEM drift team. Nie zabrakło również kultowego Fiata 126p, który w doborowym towarzystwie kilkusetkonnych BMW pełnił rolę „zerówki”. Z racji nieco dakarowej pogody, z jaką mieliśmy do czynienia w ostatnich kilkunastu dniach, teren na którym rozgrywana była impreza przerodził się w prawdziwe pole bitwy. Po każdym przejeździe walczących o zwycięstwo zawodników tumany kurzu jeszcze przez dłuższą chwilę unosiły się w powietrzu. Nie pomogło nawet niezwykle sprawnie przeprowadzone przez OSP Czarnochowice polewanie placu.

Po przejeździe kilku pierwszych załóg sytuacja wracała do stanu pierwotnego. Jednakże, jak wiadomo nie od dziś, kierowcy rajdowi to „twarde sztuki”. Nie zamierzali się poddawać, jasno dając do zrozumienia, że im w samochodach kurz nie przeszkadza. Po blisko sześciogodzinnej, niezwykle emocjonującej walce wyłoniono zwycięzców.

Ku zdziwieniu niektórych nieoficjalną klasyfikację generalną zdominowały załogi z klasy K3 w swoich Citroenach Saxo. O tym, jak zacięta była rywalizacja świadczy fakt, że trzecie miejsce od pierwszego dzieliła różnica zaledwie 0,77 sekundy. Puchary dla najlepszych wręczali Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Rafał Ślęczka oraz Ryszard Lenart – Prezes Głównego Partnera imprezy Hotelu Lenart****. Ogłoszenie wyników 1. Rally Sprintu w Wieliczce nie było jednak równoznaczne z końcem emocji. Jak to jest w zwyczaju imprez Automobilklubu Galicyjskiego nagrody ufundowane przez partnerów zostały rozlosowane wśród wszystkich załóg obecnych na wręczeniu pucharów. A było na co czekać, gdyż pula upominków to ponad 2,5 tys. zł. Dzięki Elikart M – tor gokartowy, Detailingservice, RacingShop.pl, WESEM, Panu Markowi Słowikowi – radnemu Rady Miejskiej, Xtreme Park Linowy oraz RAKO AUTOTUNING do zawodników trafiły m.in. karnety na gokarty, vouchery na czyszczenie samochodów, akcesoria rajdowe, wejściówki do parku linowego, oleje, kosmetyki samochodowe i wiele innych nagród. Ogromnym wsparciem wykazali się również pozostali Partnerzy Sprintu: Miasto i Gmina Wieliczka, Solne Miasto, Hotel Lenart****, tektum.pl, Fabryka Pana Grafika. Patronami medialnymi byli WieliczkaCity.pl, Puls Wieliczki, Panorama Powiatu Wielickiego oraz Rajdy24.pl.

Zobacz wyniki
Do Góry