Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
57. Rajd Barbórka 2019 – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ponownie najlepsi
57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Gagacki: trudno było mi w to uwierzyć

Marcin Gagacki i Marcin Bilski nie mogli sobie wyobrazić lepszego rozpoczęcia Rajdu Świdnickiego-Krause. Załoga Oponeo Motorsport była najszybsza na otwierającym zmagania, oblężonym przez kibiców, miejskim oesie w Świdnicy.

Gagacki i Bilski wygrali odcinek specjalny w klasyfikacji generalnej już w swoim pierwszym starcie samochodem R5 w rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na wymagającej precyzyjnej jazdy, śliskiej nawierzchni pierwszej próby Rajdu Świdnickiego-Krause, reprezentanci Oponeo Motorsport pokonali doświadczonych zawodników, którzy mają za sobą już wiele startów w samochodach klasy R5.

Jutro zawodnicy będą rywalizować na siedmiu oesach. W sumie czeka ich 67,6 km zaciętego ścigania na trasach w Górach Sowich.

Marcin Gagacki:

Na początku trudno było mi w to uwierzyć – pierwszy start w Mistrzostwach Polski samochodem R5 i od razu wygrany odcinek! Cieszę się z tego wyniku, choć wiem, że mogłem pojechać nieco szybciej. Nie ustrzegliśmy się błędów, ale to nas nie zdeprymowało. Postarałem się nadrobić czas na szybszych partiach i to się udało. Jutro czekają nas odcinki w górach i na pewno podejdziemy do nich z odpowiednim respektem. Dzisiejsze zwycięstwo dedykuję osobom, które zawsze we mnie wierzyły. Dziękuję!
Do Góry