Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
57. Rajd Barbórka 2019 – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ponownie najlepsi
57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Gabryś przed Rajdem Śląska: będziemy starać się jechać skutecznie i rozsądnie

Stadion Śląski w Chorzowie już w najbliższy weekend stanie się areną rajdowych zmagań najlepszych polskich kierowców rajdowych. Do udziału w 2. Rajdzie Śląska – imprezie organizowanej przez Automobilklub Ziemi Tyskiej – zgłosiło się łącznie 125 załóg, które będą się ścigać w ramach trzech cykli – mistrzostw Polski, mistrzostw Śląska, a także mistrzostw samochodów historycznych Motul HRSMP. Podczas dwóch dni rywalizacji, zawodnicy będą mieli do pokonania dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości 112 kilometrów.

Na starcie tego rajdu nie zabraknie załogi Gabryś Rally Team – Zbigniewa Gabrysia i Artura Natkańca, która po krótkim mariażu ze Škodą Fabią R5, w czwartej rundzie RSMP wystartuje Fordem Fiestą R5 z numerem 4.

Zbigniew Gabryś:

Po występie w Rajdzie Nadwiślańskim Škodą Fabią R5, podczas 2. Rajdu Śląska wystartujemy Fordem Fiestą R5. Podczas dwóch dni rywalizacji będziemy mieli do pokonania dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości 112 kilometrów oesowych. Rajd Śląska traktuję jako mój domowy rajd – pochodzę z Jawiszowic pod Oświęcimiem, więc jest to eliminacja najbliższa mojemu miejscu zamieszkania. Dobrze pamiętam kultowe odcinki specjalne, choćby znane z Rajdu Wisły czy Rajdu Barbórka Cieszyńska – które miałem okazję przemierzać kilka lat temu jeszcze Mitsubishi Lancerem. Trasa na pewno będzie wymagająca. Oesy są z reguły wąskie, techniczne i wymagają precyzyjnego opisu.

Tegoroczny sezon rajdowy nie do końca układa się tak, jak to zakładaliśmy na początku roku. Dwa ostatnie rajdy nie poszły po naszej myśli. Jesteśmy jednak optymistami i wierzymy, że zła passa kiedyś się skończy. Dlatego też do tego rajdu przygotowujemy się z dużą starannością. Wiem, że mamy jako załoga odpowiednie atuty jak: szybkość czy skuteczność, a także dysponujemy bardzo dobrze przygotowanym samochodem. Będziemy starać się jechać skutecznie i rozsądnie. Chcemy odzyskać pewność i przyjemność z jazdy. Nasz start możliwy jest dzięki Partnerom: Hydrostal, Kebab Ahmed. Rajdową bronią będzie Ford Fiesta R5 obsługiwany przez Rallytechnology.
Do Góry