57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
57. Rajd Barbórka 2019 – Projekt E z Krzysztofem Hołowczycem i Manfredem Stohlem
Kajetan Kajetanowicz blisko przedłużenia współpracy z Lotosem. Celem mistrzostwo WRC 2 2020
57. Rajd Barbórka 2019 – Michał Chorbiński i Beata Borowicz debiutują w Subaru Imprezie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rallycross

Ford Fiesta ST Supercar zaprezentowany

fot. World RX

Zwycięzca klasyfikacji zespołów World RX z 2014 roku – Olsbergs MSE – zaprezentował swoją tegoroczną broń w oficjalnych barwach. Za sterami Fiesty ST zasiadać będą Kevin Eriksson i Robin Larsson. W zeszłym sezonie team rywalizował jedynie w kilku imprezach Rallycrossowych Mistrzostw Świata.

Samochód został opracowany od podstaw, we współpracy z Ford Performance. Auto ma nową konfigurację zawieszenia, pakiet aerodynamiczny oraz silnik.

Andreas Eriksson, szef zespołu, dla oficjalnego portalu World RX:

Odpuszczając większość startów w 2017 roku, było bardzo ważne, abyśmy wracając w pełnym wymiarze do World RX, zrobili to we właściwych okolicznościach i z bardzo realną szansą na osiągnięcie sukcesu przy rozsądnym budżecie. Za każdym razem, gdy wchodzimy do cyklu zawodów oczekujemy, że będziemy konkurencyjni i powalczymy o zwycięstwo. Jesteśmy przekonani, że tegoroczna Fiesta ST to samochód, dzięki któremu będziemy mogli to zrobić.

Muszę podziękować globalnemu dyrektorowi Ford Performance, Markowi Rushbrookowi za jego nieocenione wsparcie i współpracę przy tym ekscytującym nowym projekcie. Uważam, że jest to najlepszy samochód rallycrossowy, jaki kiedykolwiek wyprodukowaliśmy.

Każdy element Fiesty ST został w jakiś sposób ulepszony, a wyniki tych ulepszeń będą, miejmy nadzieję, widoczne na torze. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie sezonu.

Kevin Eriksson, jeden z kierowców, również pochlebnie wypowiadał się na temat auta.

Gdy tylko przejechałem się tym samochodem, mogłem stwierdzić, że był to krok naprzód. W ciągu ostatnich kilku miesięcy bardzo mocno pracowano nad tym projektem, a każdy zaangażowany zasługuje na uznanie. Testy przed sezonem były obiecujące, a to dopiero początek

– komentował zawodnik.

Pierwsza runda World RX już w ten weekend.
Do Góry