Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
Citroen może opuścić WRC
60 załóg w 45. Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki 2019
Rajd Australii 2019 odwołany!
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Ford Fiesta R2 2019 zaprezentowany w krakowskim oddziale M-Sportu

Polski oddział M-Sport zaprezentował najnowszą generację rajdowego Forda Fiesty w specyfikacji R2, która spełnia najnowsze wymagania przewidziane przez FIA i została zaprojektowana w Polsce. Bazą do stworzenia najnowszej rajdówki, była obecna generacja Forda Fiesty ST – Line z silnikiem 1.0 Ecoboost o mocy 200 KM.

M-Sport poinformował, że zamówionych jest sto Fordów Fiesta R2, z tego dwadzieścia trafi do Rajdowych Mistrzostw Świata, gdzie kierowcy jeżdżący w JWRC powalczą o tytuł mistrzowski w sezonie 2019. Pierwszy test dla najnowszej Fiesty R2 zaplanowano na Rajd Szwecji. Konstrukcyjnie samochód został delikatnie zmodyfikowany. Nadal posiada pięciobiegową sekwencyjną skrzynię biegów. Został wyposażony w zawieszenie Reiger, a silnik powinien przejechać 2000 mil w warunkach oesowych bez serwisu. Warto podkreślić, że Ford Fiesta R2 2019 zaprojektowany jest przez pracowników krakowskiego oddziału M-Sport.

“To pierwszy samochód, który został zaprojektowany i zbudowany w Krakowie. Ogromny wysiłek, pasja i zaangażowanie sprawiły, że projekt jest tak dobry, jak to tylko możliwe. Wymiana informacji z inżynierami z głównej siedziby M-Sportu w Cumbria oraz sukces Forda Fiesta WRC zmotywowały nas do stworzenia samochodu, który będzie trwały i innowacyjny tak bardzo, jak pozwalają nam najnowsze przepisy. Nie zmieniona została główna filozofia projektu. Nadal dajemy doskonałą platformę dla młodych i utalentowanych kierowców, którzy mogą zaprezentować się na wczesnym etapie kariery” – podsumował szef M-Sport w Krakowie Maciej Woda

Fot:. www.m-sport.com

 
Do Góry