Oliver Solberg ze wsparciem Skody Motorsport
Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
Rajd Monte – Carlo 2020 (OS14) – Neuville liderem w “generalce”!
Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty
Rajd Monte – Carlo 2020 – Sebastien Ogier liderem po ośmiu oesach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Ford Fiesta R1 zaprezentowany! Swój udział w projekcie ma polski oddział M-Sportu w Krakowie

M-Sport zaprezentował kolejną odmianę rajdowej Fiesty. Tym razem do rajdowej rodziny dołącza Ford Fiesta R1, napędzany turbodoładowanym, jednolitrowym silnikiem.

Samochód został opracowany przy wsparciu polskiego oddziału M-Sportu w Krakowie, gdzie zostały zmodyfikowane hamulce, elektronika, skrzynia biegów, zawieszenie i silnik. Fiesta R1 napędzany jest jednostką napędową o pojemności 999 cm3 i 150 KM z momentem obrotowym na poziomie 200 Nm przy 5000 obr./min. W pełni gotowy samochód do rywalizacji kosztuje 45990 Euro.

“To najnowszy projekt opracowany w M-Sport Polska, z którego wszyscy jesteśmy dumni. Ta sama pasja i wysiłek z Forda Fiesty R2 zostały przeniesione do tego samochodu i nie mogę doczekać się, kto pierwszy zaimponuje w tej rajdówce. Ford Fiesta R1 jest pierwszym krokiem w drabince, dla kierowców którzy rozpoczynają swoją przygodę z rajdami. W tym samochodzie uczą się umiejętności wykorzystywanych w przyszłości. Oczywiście można pojazd rozbudować do poziomu R2. Dalej jest R5 i kto wie może samochód klasy WRC!” – powiedział Maciej Woda.

Fot. M-Sport.com
Do Góry