Czeska federacja najlepsza w Europie
Łukasz Habaj odpowiedział na kilka pytań przed Rajdem Węgier 2019
Elfyn Evans łączony z Toyotą
Rajd Barbórka 2019 – sześć odcinków specjalnych
Hyundai rozwinie program samochodów R5
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Kartka z kalendarza, WRC

Film na wieczór: Rajd Niemiec 2014 i podwójny triumf Hyundaia

Przed nami kolejna runda Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC), Rajd Niemiec. Podobnie jak przed Rajdem Finlandii postanowiliśmy przygotować dla Was serię filmów, które przypomną wcześniejsze edycje.

W przygotowanych tekstach zaprezentuje subiektywną „listę” kandydatów, którzy moim zdaniem powinni liczyć się w walce o zwycięstwo pośród winnic wokół Trewiru. Oczywiście będzie wśród nich też Robert Kubica. Chciałbym, żeby stanął na podium i wszystkim krytykom udowodnił, że ma talent i potencjał, pozwalający myśleć o walce przynajmniej z najlepszą piątką zawodów.

O tym jednak wkrótce, dziś więcej o Hyundaiu, zespole, który w ubiegłorocznej edycji, na 18 odcinkach specjalnych o łącznej długości 326,02 km odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w WRC! Na najwyższym stopniu podium stanął Thierry Neuville, a drugie miejsce ze stratą (+40,7s) wywalczył kolega z zespołu, Dani Sordo. Trzecia lokata to honorowe miejsce dla Volkswagen Motorsport, obronione przez Andreasa Mikkelsena (+58,0s). A była to przecież domowa runda dla zespołu z Wolfsburga.

Rajd Niemiec rozpoczął się pechowo dla Neuvilla, ponieważ na jednym z zakrętów odcinka testowego wypadł z trasy i kilkukrotnie dachował, spadając po zboczu winnicy. Mechanicy zdążyli odbudować samochód, dzięki czemu walka o zwycięstwo stała się możliwa, szczególnie w momencie, gdy liderzy Volkswagena, Ogier i Latvala, zakończyli przedwcześnie rywalizację. Czy w tym roku również będziemy świadkami dobrej dyspozycji Hyundaia? Dowiemy się już niebawem.
Do Góry