M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Kartka z kalendarza, WRC

Film na wieczór – Kajto wygrywa, Hołowczyc walczy z kapciami – 68. Rajd Polski

68. Rajd Polski rozgrywany był w dniach 23 – 25 wrzesień 2011. Organizatorzy szóstej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP) i dziewiątej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC), przygotowali 13 odcinków specjalnych o łącznej długości 230,23 km.

Najlepiej na szutrowych trasach wokół Mikołajek poradził sobie Kajetan Kajetanowicz w Subaru Impreza STI (w ramach RSMP), jednak przez większość zmagań Krzysztof Hołowczyc nadawał ton rywalizacji. Wszystko przebiegało zgodnie z planem do OS9, kiedy w Imprezie prowadzonej przez popularnego „Hołka” doszło do przebicia opony. Sytuacja powtórzyła się również na ostatniej próbie sportowej. Dlatego finalnie Krzysztof Hołowczyc zakończył zmagania na jedenastej pozycji, oddając prowadzenie Kajto.

W najbliższy weekend będziemy świadkami kolejnej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC), która będzie rozgrywana w Mikołajkach. Ponownie na szutrowych trasach zobaczymy Krzysztofa Hołowczyca, który będzie rywalizował Fordem Fiestą R5. Miejmy nadzieję, że zakończy swój najbardziej ulubiony rajd na mecie z wynikiem z którego będzie zadowolony. A na wieczór zapraszamy do obejrzenia on-boardu Krzysztofa z roku 2011, drugi przejazd odcinka Jagodne.
Do Góry