57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
57. Rajd Barbórka 2019 – Projekt E z Krzysztofem Hołowczycem i Manfredem Stohlem
Kajetan Kajetanowicz blisko przedłużenia współpracy z Lotosem. Celem mistrzostwo WRC 2 2020
57. Rajd Barbórka 2019 – Michał Chorbiński i Beata Borowicz debiutują w Subaru Imprezie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rallycross

FIA World Rallycross Championship na Hockenheimring – zapowiedź

Trwa podróż barwnej karawany Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Tym razem z zawodnikami wybieramy się do zachodnich Niemiec na znany tor Hockenheimring. Po raz trzeci z rzędu zawody tej rangi goszczą na niemieckim obiekcie. Do startu zgłosiło się dwudziestu dwóch kierowców w ramach klasy SuperCars. Nie zabrakło stałej osiemnastki kierowców, która pojawia się w każdej rundzie, a wśród nich są takie gwiazdy jak Mattias Ekström, Petter Solberg, Johan Kristoffersson czy Sébastien Loeb.

Hockenheimring spełnia wszystkie najwyższe standardy wymagane przez organizatorów WRX. Nitka toru Rallycrossowego składa się w sześćdziesięciu procentach z asfaltu i w czterdziestu z szutru, a jego łączna długość to nieco ponad kilometr. Najlepszym czasem na tym torze może pochwalić się Petter Solberg, który za kierownicą Citroëna DS3 wykręcił tu w 2015 roku  czas na poziomie 00:43.764. W zeszłym roku na Hockenheimring zwyciężył Mattias Ekström .

Po naszym ubiegłorocznym zwycięstwie byłem dumny z całej ekipy EKS. Każdy wykonał niesamowitą robotę. Prawdopodobnie nigdy wcześniej nie byłem bardziej szczęśliwy niż w tamtą niedzielę. Wygrać przed tym niesamowitym tłumem kibiców DTM i World RX wydawało się możliwe tylko w snach

– wspomina Mattias Ekström.

Lider klasyfikacji generalnej Mattias Ekström ma przed sobą bardziej intensywny weekend niż jego koledzy. Wystartuje nie tylko w zawodach rangi FIA World RX, ale także DTM, a czas na regenerację i przygotowanie się do odmiennych warunków i zasad panujących na Hockenheim to tylko dwadzieścia minut.

Ubiegłoroczny weekend był niesamowitym doświadczeniem. Myślenie o pełnych trybunach i panującej tam atmosferze nadal wywołuje u mnie gęsią skórkę. Zwycięstwo będzie konsekwencją perfekcyjnego przygotowania, ponieważ rywalizacja jest jeszcze bardziej zacięta. Dlatego należy dać z siebie wszystko. Mamy za sobą dwie rundy z dwunastu. Trzecia jest dla mnie domową imprezą

– opowiada Mattias Ekström.

Do zawodów na Hockenheim przygotowuje się również Robin Larsson, który poprowadzi Audi S1, jakim zwykle rywalizuje w ramach Mistrzostw Europy Rallycross. Europejski kalendarz startów kontynuują Rene Muennich z Niemiec oraz Martin Kaczmarski. Do rywalizacji przygotowali odpowiednio Seata Ibizę i Forda Fiestę. Stawkę uzupełni Francuz Guerlain Chicherit. Jego długofalowy program zakłada nawiązanie walki z najlepszymi od następnego sezonu, przy pomocy budowanego właśnie Renault Megane.

Harmonogram Hockenheim RX 2017:

Piątek 5 maja:

15:00 – wyścig kwalifikacyjny Q1 dla World RX Supercar

16:05 – wyścig kwalifikacyjny Q2 dla World RX Supercars

Sobota 6 maja:

17:30 – wyścig kwalifikacyjny Q3 World RX Supercar

18:30 – wyścig kwalifikacyjny Q4 World RX Supercar

Niedziela 7 maja:

10:45 – wyścig półfinałowy World RX Supercar

11:10 wyścig półfinałowy + finał World RX Supercar
Do Góry