WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
51. Rajd Festiwalowy 2020 odwołany
Prodrive zainteresowany pomocą w budowie respiratorów w Wielkiej Brytanii
Pięć biegów w samochodach WRC od 2022 roku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

FIA Rally Star – nowe szczegóły

Inicjatywa ma wyłonić nowe gwiazdy rajdów samochodowych z całego świata. Zwycięzca otrzyma w nagrodę sezon w kategorii WRC 3.

Obecnie wiadomo, że FIA zachęciła sto czterdzieści cztery federacje motorsportowe na całym świecie do wzięcia udziału w projekcie i poszukiwania osób w wieku od 17 do 25 lat. Aby dołączyć do wydarzenia wystarczy wziąć udział w oficjalnych spotkaniach, gdzie przeprowadzona jest rozgrywka na symulatorach.

W drugiej fazie FIA ​​mówi się o sześciu końcowych rundach w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, Azji i Pacyfiku, Ameryce Południowej i Północnej. Uczestnicy powalczą o siedem miejsc – po jednym na kontynent. Jest też miejsce dla najszybszej kobiety na świecie.

Siedmiu szczęśliwców otrzyma intensywne wsparcie i weźmie udział w co najmniej sześciu rajdach samochodem Rally 3. FIA będzie nadal monitorować postępy, aby wyłonić czterech najszybszych kierowców, którzy następnie wezmą udział w Mistrzostwach Świata Juniorów. Tam powinni udowodnić w ciągu dwóch lat, że mają wszystko, aby zostać mistrzem, ponieważ czeka na nich pełny sezon w WRC3.

Źródło: Rallye – Magazin.de

Fot. WRC.com
Do Góry