Skoda wycofuje się z WRC
Ott Tanak oczekuje walki w Hyundaiu na zdrowych zasadach
Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, Szuter Cup

Feel the gravel, czyli SzuterCup – Szutrowy Puchar czas zacząć

Chwytliwe i popularne hasło „Feel the gravel” rajdowi kibice kojarzą z reguły z Rajdem Polski. Jednak rajdowe święto nie ogranicza się jedynie do rundy Mistrzostw Świata WRC odbywających się corocznie w naszym kraju z bazą w Mikołajkach.

Luźną nawierzchnię, zarówno kibice jak i zawodnicy, kochają od lat podczas cyklu SzuterCup. 6 rund, z czego jedna także z bazą w Mikołajkach i to podczas 40-go, jubileuszowego, Rajdu Kormoran zapewnia moc wrażeń. Regulamin ramowy rozgrywek dostępny jest tutaj, zachęcamy więc zawodników do zapoznania się z nim, a stałych bywalców cyklu do prześledzenia kilku ważnych zmian. Gestor cyklu, Olsztyński Klub Rajdowy, zaprasza także zawodników spoza Polski, a rodzime załogi z pewnością przyjmą możliwość międzynarodowej rywalizacji za wielki honor.

Całkowita łączna długość odcinków specjalnych w rajdzie SzuterCup musi mieścić się między 30 a 60 km. Długość pojedynczego odcinka specjalnego (OS) musi zawierać się pomiędzy 5 km a 10 km. Wymóg ten nie dotyczy widowiskowego odcinka (Prolog, Odcinek Super Specjalny itd.). Organizatorzy każdej kolejnej rundy, są zadowoleni z powyższych zapisów umieszczonych bezpośrednio w ramowym regulaminie cyklu, bo jest to wielki ukłon w stronę zawodników gloryfikujących szutrowe odcinki.

Strona cyklu SzuterCup oraz jego profil na popularnym portalu społecznościowym będzie przynosił coraz to nowsze informacje na temat tegorocznych rund. Strona internetowa www.szutercup.pl służyć będzie także do prezentowania sylwetek zawodników w poszczególnych klasach, publikacji regulaminów uzupełniających każdej rundy, wyników oraz pokazywania rajdowemu kibicowi relacji foto i video.

Pierwsza runda tegorocznego SzuterCup – Szutrowy Puchar, której organizatorem jest A. Podlaski, rozegrana zostanie w terminie 14-15.05.2016 r. Zakończenie cyklu odbędzie się również na Podlasiu podczas październikowej rundy Podlaski Rally Sprint.

Na kibiców i zawodników organizatorzy w poprzednich latach nie musieli wyczekiwać, co skłania do poważnej refleksji, że być może nie wszystkie drogi zostały wykonane dzięki UE w technologii asfaltowej… i oby tak pozostało na wielu trasach SzuterCup, co najmniej do takiego jubileuszu szutrowych rozgrywek, jaki w tym roku obchodzić będzie Rajd Kormoran.

Patronem medialnym cyklu został serwis Rajdy24.pl.
Do Góry