Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
57. Rajd Barbórka 2019 – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ponownie najlepsi
57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Fafe wraca do WRC

Vodafone Rajd Portugalii 2015 to sporo zmian w kultowej imprezie. Organizatorzy poinformowali o nowej części trasy, w której skład wejdzie m.in. słynny odcinek Fafe, nierozgrywany w ramach imprezy już od 2001 roku. Próba słynie ze spekakularnej hopy, wokół której gromadzą się tłumy kibiców. Odcinek będzie przejeżdżany dwukrotnie w niedzielę, za drugim razem jako power stage.

Rajd wraca na północ kraju, również po raz pierwszy od czternastu lat, kiedy wypadł z kalendarza po deszczowym weekendzie i zalanej wodą trasie. Bazą majowego rajdu będzie Matosinhos, niedaleko Porto. Po ceremonii startu w Guimarães w czwartkowe popołudnie, wieczorem odbędzie się pierwszy odcinek specjalny; superoes na torze rallycrossowym Lousada.

Pierwszy pełny dzień składać się będzie z odcinków ulokowanych na północ od bazy rajdu, w okolicach Ponte de Lima, blisko granicy z Hiszpanią. Sobota, najdłuższy dzień zmagań, rozegrana zostanie na wschodzie, w pobliżu Amarante. Na niedzielę zaplanowano tylko trzy odcinki, w tym dwa przejazdy przez Fafe. Zmagania składać się będą z szesnastu oesów o łącznej długości 352,09 kilometra.

Przewodniczący komitetu organizacyjnego Mário Martins da Silva jest podekscytowany powrotem rajdu na północ. – Dzięki powrotowi na północ Portugalii, w miejsce kultowe dla sportów motorowych, tegoroczne zmagania będą miały wyjątkowy charakter. Spodziewamy się tłumów kibiców, mnóstwa pasji i ogromnych emocji podczas wszystkich trzech dni rywalizacji – powiedział serwisowi wrc.com.

Vodafone Rally de Portugal rozegrany zostanie w dniach 21-24 maja i stanowi piątą rundę WRC.

Informacja z wrc.com
Do Góry