Rajd Monte – Carlo 2020 – Sebastien Ogier liderem po ośmiu oesach
Elfyn Evans liderem po pierwszej pętli Rajdu Monte – Carlo 2020
Rajd Monte – Carlo 2020 – szczegóły
Punkty dla piętnastu zawodników – zmiany w RSMP 2020
Puchar Debiutanta – nowość w RSMP 2020
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS

Fabian Kreim najszybszy w 22. Int. ADMV Lausitz Rallye 2019. Najlepsi z Polaków na czwartym miejscu

Lausitz Rallye to szutrowa impreza zlokalizowana w okolicach niemieckiego Boxbergu, która powoli zyskuje miano klasyka, szczególnie wśród polskich załóg. Na wymagających odcinkach specjalnych najlepiej z Polaków poradził sobie duet Maciej Stolarski i Bartosz Dzienis.

Na zawodników czekało dziesięć odcinków specjalnych o łącznej długości 165,97 km. Część z nich rozgrywana po zmroku była dodatkowym smaczkiem w całej rywalizacji. Od początku mocne tempo narzucili kierowcy dwóch samochodów klasy R5 – Fabian Kreim z Tobiasem Braunem i Andres Grøndal jadący z Mariusem Fuglerud. Za tą dwójką utrzymywał się również Matthias Khale z Christianem Doerr’em.

Z punktu widzenia polskich załóg sytuacja w Lausitz Rallye początkowo wyglądała bardzo dobrze, ponieważ aż trzy duety plasowały się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej. Najwyżej sklasyfikowany, bo na szóstym miejscu był Maciej Stolarski z Bartoszem Dzienisem, dalej na ósmej pozycji jechał Jakub Greguła z Grzegorzem Dachowskim, a dziewiątą lokatę zajmował Robert Kocik z Sebastianem Wachem. Niestety na odcinku specjalnym numer siedem zespół Subaru Poland Rally Team musiał wycofać się z rywalizacji. Awarii uległ alternator. Jeden odcinek specjalny dalej z walki wycofał się również Robert Kocik.

Po trudnych dziesięciu odcinkach specjalnych na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej zameldował się Fabian Kreim, który wypracował ponad minutę przewagi nad drugim Andresem Grøndalem (+1:18,7s). Podium uzupełnił Jānis Vorobjovs ze stratą ponad czterech minut do lidera (+4:43,1s). Czwarte miejsce dla Macieja Stolarskiego (+6:25,6s), a piąty dojechał Saku Vierimaa (+8:20,1s)

You may also like
Do Góry