Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Eyvind Brynildsen chce walczyć o wygraną w ERC

Młody Norweg otrzymał wystarczające wsparcie od partnerów, aby wystartować w ośmiu rundach czempionatu i zamierza walczyć o zwycięstwo w cyklu.

Dobrym prognostykiem mają być przede wszystkim świetne rezultaty na odcinkach specjalnych w poszczególnych startach. Mając zapewniony odpowiedni budżet na cały sezon Eyvind uważa, że bez większej presji wynikającej z braku finansów na kolejne występy może walczyć o czołowe lokaty, nawet w sytuacji, gdy w przydarzy się mu większy błąd w sezonie. Kolejnym atutem jest zespół Toksport WRT, który pomógł Chrisowi Ingramowi zdobyć mistrzowską koronę oraz pomoc Skoda Motorsport w rozwijaniu Skody Fabii R5

Wygrać. To jest moment, w którym moja kariera nie może mieć odwrotu. Gdy będziemy mogli zrobić cały sezon możemy wygrywać odcinki, rajdy i tytuły. Kiedy nie mamy pełnego sezonu na prawdę trudno wystartować w każdym rajdzie, a pierwsze odcinki spędzasz na nauce samochodu” – mówi Norweg. “Mam jednego z najlepszych pilotów, świetny zespół Toksport WRT oraz bardzo dobrego kierownika zespołu Serkana Duru. Jest naprawdę zaangażowany w każdy proces i chce, aby wszyscy osiągnęli swoje cele. Widać to po tym, co zrobił z Chrisem Ingramem w zeszłym roku. Będziemy mieć również inżyniera ze Skoda Motorsport i zaczniemy przygotowywać się do Rajdu Azorów od testów na Sweet Lamb w Walii.” – opowiada Eyvind.

Będzie presja na wygraną, a jednocześnie będzie mniej presji, ponieważ wiem, że jeśli popełniam błąd na przykład na Azorach, nadal istnieje szansa na odzyskanie punktów na innym wydarzeniu. Będę miał czas złapać oddech, zebrać punkty za czwarte miejsce, zamiast walczyć o zwycięstwo w każdym rajdzie. Muszę być konsekwentny i wykorzystywać swoje doświadczenie, aby wygrać mistrzostwo, być może nie zawsze będąc najszybszym. ” – podsumowuje.

Fot. Toksport WRT

You may also like
Do Góry