Sebastien Ogier nie żałuję współpracy z Citroen Racing
Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Evans: naszym celem musi być zwycięstwo

fot. facebook/ElfynEvans

Elfyn Evans nie rozpoczął zbyt dobrze tegorocznych zmagań w mistrzostwach świata. Po dwóch rundach kierowca zespołu M-Sport Ford zajmuje dopiero dziesiątą pozycję w klasyfikacji sezonowej. W przypadku zbliżającego się Rajdu Meksyku jest to jednak zaleta, gdyż dalsze miejsce w tabeli zapewnia późniejszą pozycję startową, a tym samym brak konieczności czyszczenia drogi z zalegającego pyłu i żwiru. W najtrudniejszej sytuacji jest obecny lider WRC – Thierry Neuville, który wyruszy na trasę jako pierwszy.

Elfyn Evans, dla redakcji motorsport-news:

Kiedy jest gorąco i sucho zawsze pojawia się kwestia czyszczenia dróg. Pierwszy przejazd z pewnością nie będzie wspaniały dla Neuville’a. Drugi również będzie wyzwaniem. Widzieliśmy to w Meksyku w zeszłym roku.

Brytyjczyk zapewnił także, że jest nastawiony na osiągnięcie dobrego wyniku.

Ważne jest, abyśmy uzyskali przyzwoity rezultat w tym tygodniu. Chcemy zmienić stan rzeczy. Szczerze, to był rozczarowujący początek sezonu.

Patrząc realistycznie, naszym celem musi być zwycięstwo. Rozmawialiśmy o tym wiele razy. Bardzo łatwo jest tu usiąść i mówić o wygraniu rundy WRC, ale znaleźć się tam i dokonać tego jest całkowicie czymś innym.

Mamy szansę w Meksyku i musimy ją wykorzystać. Wiele rzeczy musi się jednak udać, aby osiągnąć sukces. Chcemy wykonać najlepszą pracę jaką tylko możemy i nie widzę powodu, z którego nie mielibyśmy wygrać. Musimy zacząć sobie radzić w tym sezonie, a to jest dobre miejsce na rozpoczęcie wszystkiego od nowa.
Do Góry