Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Esapekka Lappi opuszcza Toyotę dla Citroëna

Esapekka Lappi oficjalnie dołączy w przyszłym sezonie do ekipy Citroëna. Zobaczymy młodego Fina obok pięciokrotnego mistrza świata. Lappi niezbyt zadowolony ze swoich dotychczasowych poczynań i samochodu (Yarisa), postanowił zmienić otoczenie oraz zespół.

Wybrane osiągnięcia Lappiego:
2012 – Wygrana we wszystkich rundach Mistrzostw Finlandii, podpisanie kontraktu ze Skoda Motorsport i wygrana w Rajdzie Polski.
2013- Wygrana w Portugalii w kategorii WRC2
2014 – Wygrana cyklu ERC
2016- Wygrana cyklu WRC2
2017- Podpisanie kontraktu z Toyotą i wygrana w Rajdzie Finlandii.

Lappi w krótkiej rozmowie dla portalu Autosport opowiedział, jak zapatruje się na nadchodzącą przyszłość:
„Oczywiście cieszę się, że dołączam do zespołu i będę przyszłym kolegą Seba. To doskonała okazja do dalszego rozwoju. W tym roku nauczyłem się bardzo dużo od Jariego i Otta. Teraz będę miał wszystko, aby być jeszcze lepszym, jeżeli uda mi się czerpać wiedzę od Sebastiana. Jestem przekonany, że zespół ma duży potencjał, a co najważniejsze posiada długą historię i dużo doświadczenia w WRC”.

Pierre Budar, szef francuskiego zespołu również skomentował całą sytuację:
„ Chcieliśmy mieć w zespole dwie załogi, które w przyszłym roku będą bardzo konkurencyjne, więc podpisanie kontraktu z Esapekką jest doskonałą wiadomością. Wiara w młodych zawodników od dawna jest w DNA naszej marki, a Esapekka idealnie spełnia ten wymóg. Utalentowany, skoncentrowany i zdeterminowany, powinien stworzyć idealną parę z Sebastianem, gdzie będą się wzajemnie uzupełniali. Czujemy, że przed nim jest jeszcze dużo pracy, dlatego zrobimy, co w naszej mocy, aby wyciągać z niego wszystko i kontynuować jego rozwój.”

Fot.: www.wrc.com
Do Góry